IV Niedziela Wielkanocna – 21 IV 2024

ocd powolani
  1. Dzisiejsza IV Niedziela Wielkanocy jest Niedzielą Dobrego Pasterza. W tym dniu rozpoczynamy w Kościele Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Zachęcamy wszystkich do modlitwy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  2. Do naszego Zakonu Karmelitańskiego przyjmujemy kandydatów na braci zakonnych i na kapłanów. Jeśli zatem ktoś odczuwa w sercu głos powołania do życia zakonnego, w naszym klasztorze może uzyskać pomoc w jego rozeznaniu. Zapraszamy także do odwiedzenia strony internetowej poświęconej tematyce powołaniowej: bosi.org.pl
  3. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo szkaplerzne o godz. 16.00.
  4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy: we wtorek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika,  głównego patrona Polski; a w czwartek – święto św. Marka, Ewangelisty.
  5. Przy furcie klasztornej prowadzi działalność punkt informacyjno-konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godz. od 10 do 13.
  6. W dzisiejszą niedzielę, po Mszach świętych, odbędzie się zbiórka środków na leczenie i rehabilitację 4-letniego Stasia Szymbary z pobliskiej Brzezinki. Chłopczyk urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową i wieloma chorobami współistniejącymi. Obecnie toczy się walka o jego samodzielne poruszanie. Zachęcamy do wsparcia  kosztownej  operacji.
  7. Za tydzień w niedzielę, 28 kwietnia, po Mszach świętych, będą kwestować Siostry Kanoniczki Ducha Świętego w Pacanowie, które prowadzą Dom Dziecka. Aktualnie są prowadzone gruntowne remonty od podstaw. Wymiana instalacji elektrycznej, centralnego ogrzewania, rur, okien, drzwi. Siostry już dzisiaj dziękują za otwartość i życzliwość, prosząc o wsparcie kosztownych remontów.
  8. Prosimy, aby na placu przed Sanktuarium i Domem Pielgrzyma nie parkować samochodów. Osoby mające trudności z poruszaniem się i osoby w podeszłym wieku można podwieźć do samego wejścia, ale pojazdy  prosimy zostawiać na parkingu górnym lub dolnym. Nie dotyczy osób niepełnosprawnych. Dziękujemy za zrozumienie.
  9. Dziękujemy wszystkim za modlitwę, życzliwość, ofiarność i troskę o rozwój naszego sanktuarium i klasztoru. Zapewniamy Was o naszej pamięci w modlitwie. Niech umacnia nas Boże błogosławieństwo a tym, którzy  w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny: o. Jerzy Gogola  i s. Wojciecha, nasza zakrystianka, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi.