V Niedziela Wielkanocna – 28 IV 2024

  1. Zapraszamy dzisiaj na nieszpory niedzielne o godz. 16.30.
  2. Zapraszamy codziennie na Apel Maryjny o godz. 20.00.
  3. W najbliższy wtorek zapraszamy na rozpoczęcie nabożeństw majowych z procesją eucharystyczną po Mszy św. wieczornej. Nabożeństwa majowe będą odprawiane w naszym sanktuarium w niedziele i uroczystości o godz. 16.30, a w dni powszednie o godz. 17.30. Zachęcamy również do śpiewu litanii w domach i przy kapliczkach.
  4. W piątek 3 maja uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze święte według porządku niedzielnego. W tym dniu pamiętajmy w modlitwach za naszą Ojczyznę.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.  W  sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  6. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora kościoła, patronki Europy; w środę – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika; w czwartek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła; w piątek – uroczystość NMP, Królowej Polski, głównej patronki Polski; a w sobotę – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona  Krakowa.
  7. W dzisiejszą niedzielę będą kwestować siostry Kanoniczki Ducha Świętego z Pacanowa, które prowadzą Dom Dziecka. Aktualnie są prowadzone gruntowne remonty od podstaw: wymiana instalacji elektrycznej, centralnego ogrzewania, rur, okien, drzwi. Siostry dziękują za otwartość i życzliwość, prosząc o wsparcie kosztownych remontów.
  8. W najbliższą niedzielę 5 maja, druhowie z OSP Czerna będą kwestować przed klasztorem na zakup sprzętu ratowniczego, który będzie służył mieszkańcom Czernej oraz wszystkim odwiedzającym naszą miejscowość. Pamiętajmy o naszej wdzięczności i modlitwie w intencji strażaków, szczególnie w ich święto patronalne, które przypada w najbliższą sobotę.
  9. Dziękujemy wszystkim za modlitwę, życzliwość, ofiarność i troskę o rozwój naszego sanktuarium i klasztoru. Życzymy błogosławionego, pełnego pokoju tygodnia a wszystkim solenizantom nowego tygodnia serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.