V Niedziela Wielkanocna – 7 V 2023

  1. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.30.
  2. Zapraszamy na apel maryjny oraz zasłonięcie łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Szkaplerznej codziennie na godz. 20.
  1. Informujemy, że wznowił swoją działalność punkt informacyjno-konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę, w godz. od 10 do 13.
  1. Trwa miesiąc maj – czas szczególnie poświęcony Matce Najświętszej. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych – w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie o godz. 17.30.
  1. W dzisiejszą niedzielę 7 maja, przez cały dzień, druhowie z OSP Czerna kwestują przed klasztorem na zakup sprzętu ratowniczego, który będzie służył wszystkim mieszkańcom oraz turystom odwiedzającym Czerną. Pamiętajmy o naszej wdzięczności i modlitwie w intencji strażaków.
  2. W najbliższą niedzielę, podczas Mszy świętej o godz. 11, dzieci z klasy III z naszej szkoły podstawowej w Czernej przystąpią do pierwszej Komunii Świętej. Bardzo prosimy o takie zaplanowanie sobie uczestnictwa we Mszy świętej, aby w Eucharystii o godz. 11 mogły wziąć udział rodziny dzieci oraz zaproszeni goście.
  1. W Liturgii tego tygodnia obchodzimy:

* w poniedziałek, 8 maja – uroczystość św. Stanisława, głównego patrona Polski;

* w sobotę, 13 maja – wspomnienie NMP Fatimskiej.