V Niedziela Wielkanocna – 15 V 2022

  1. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
  2. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo szkaplerzne, na godz. 16.
  3. Każdego dnia o godz. 20 zapraszamy na apel maryjny oraz zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.
  4. Serdecznie zapraszamy naszych gości z Ukrainy na Mszę świętą w języku ukraińskim w każdą niedzielę (aż do odwołania) na godz. 14.15.
  5. Wznowił swoją działalność punkt informacyjno-konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę, w godz. od 10 do 13.
  6. Trwa miesiąc maj – czas szczególnie poświęcony Matce Najświętszej. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych – w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie o godz. 17.30.
  7. Serdecznie zapraszamy w sobotę 28 maja, w godzinach od 10 do 16 na spotkanie dla rodziców i nauczycieli – w ramach Szkoły modlitwy dla dzieci. Szczegóły na plakacie w naszej gablocie.
  8. Już także dzisiaj zapraszamy w niedzielę 29 maja, w godzinach od 12.30 do 17, na IX Koncert Pieśni Maryjnych i Patriotycznych Chórów i Orkiestr Dętych powiatów krakowskiego, chrzanowskiego i olkuskiego.
  1. W Liturgii tego tygodnia obchodzimy:

* w poniedziałek, 16 maja – święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.

  1. I na koniec słowo z OSP Czerna:

„Zarząd OSP Czerna oraz wszyscy Druhowie składają serdeczne podziękowania dla Przeora Klasztoru Karmelitów Bosych w Czernej oraz wszystkich ofiarodawców za złożone datki podczas zbiórki w dniu 1.05.2022. Cała uzbierana kwota zostanie przeznaczona na zakup sprzętu ratowniczego. Będzie on służył wszystkim mieszkańcom oraz turystom odwiedzającym naszą miejscowość. Jeszcze raz bardzo dziękujemy.”