V Niedziela Wielkiego Postu – 3 IV 2022

 1. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
 2. Trwa okres Wielkiego Postu. Właściwemu jego przeżyciu służą nabożeństwa (za udział w których możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami):

– Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym – w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16;

– Droga Krzyżowa – w piątki o godz. 17.30 oraz w niedziele o godz. 15.30.

Dzisiaj oraz w Niedzielę Palmową, podczas nabożeństwa Gorzkich Żali będą zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

 1. Zachęcamy Was do kontynuowania podjętych postanowień wielkopostnych oraz do skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. W ten dzień modlimy się o nowe, święte powołania zakonne, kapłańskie i misyjne. Składka będzie przeznaczona na Karmelitański Ośrodek Powołaniowy.
 1. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa. Podczas każdej Mszy świętej będziemy święcić palmy, natomiast podczas Eucharystii o godz. 11 liturgię rozpoczniemy pod ołtarzem polowym. Tego dnia po Mszach świętych o 9 i 11 zapraszamy na Współczesne Misterium Męki Pańskiej „Mój Chrystus połamany”.
 1. W związku z obecną sytuacją międzynarodową, zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o pokój na Ukrainie i o nawrócenie serc, każdego dnia (z wyjątkiem piątku i niedzieli) o godz. 17.30 – bezpośrednio przed wieczorną Mszą świętą.
 1. Pod patronatem narodowego sanktuarium maryjnego na Krzeptówkach oraz dzieła Pomoc Kościołowi w Potrzebie od 21 marca do 17 kwietnia (czyli do Wielkanocy) trwa akcja „milion dzieci modli się na różańcu o pokój na Ukrainie”. Zachęcamy wszystkie dzieci do wzięcia udziału w tej akcji poprzez odmówienie przynajmniej dziesiątka różańca codziennie w intencji pokoju.
 1. Serdecznie zapraszamy naszych gości z Ukrainy na Mszę świętą w języku ukraińskim w każdą niedzielę Wielkiego Postu na godz. 14.15.
 1. Zapraszamy w dzisiejszą niedzielę – na dzień „Muzyki dla Ukrainy”. Po Mszy św. o godz. 11 odbędzie się koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu naszej diakoni muzycznej „Mariam” oraz chóru Zdrojanki z Krzeszowic. Natomiast podczas Mszy św. o godz. 13 będzie śpiewał chór „Ad Coelum” z Krakowa. Złożone ofiary będą przeznaczone na wsparcie uchodźców z Ukrainy.
 1. Dzisiaj w naszym kościele parafialnym w Nowej Górze odbywa się peregrynacja Ikony Św. Rodziny. Zachęcamy Was do modlitwy, przede wszystkim w intencji rodzin naszej parafii.
 1. Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Czernej zaprasza w Niedzielę Palmową na kiermasz wielkanocny. Dochód będzie przeznaczony na potrzeby uczniów.
 1. W Wielki Poniedziałek, 11 kwietnia, udamy się z posługą sakramentalną do osób chorych i starszych w Czernej. Nazwiska i adresy osób prosimy zgłaszać na furcie klasztornej.
 1. Urząd Miejski w Krzeszowicach zwraca się z prośbą do mieszkańców gminy o zgłaszanie osób, które już zostały zakwaterowane w domach i lokalach prywatnych na terenie gminy. Prosimy również o zgłaszanie chęci zakwaterowania takich osób w domach i lokalach prywatnych na terenie gminy Krzeszowice. Powyższe informacje prosimy zgłaszać pod telefonem: 12 252 08 01 lub 12 252 08 45.