IX Niedziela Zwykła – 2 VI 2024

  1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe poświęcone Sercu Pana Jezusa, w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. 
  3. W najbliższy czwartek, 6 czerwca, po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się procesja eucharystyczna na zakończenie oktawy Bożego Ciała oraz błogosławieństwo wianków i ziół. Mszę św. będzie celebrował o. Sylwester Rzepecki, neoprezbiter naszej Krakowskiej Prowincji. Zapraszamy do udziału we Mszy św. Prymicyjnej i procesji. Zapraszamy dzieci sypiące kwiatki, oraz osoby niosące feretrony oraz baldachim.
  4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy: -w poniedziałek – wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy,  w środę – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika,  w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  5. W piątek w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. Przy furcie klasztornej prowadzi działalność punkt informacyjno-konsultacyjny dla osób i rodzin  z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę od godz. 10.00 do 13.00.
  7. Zapraszamy w dzisiejszą niedzielę na Koncert Pieśni Maryjnych i Patriotycznych, Chórów i Orkiestr Dętych powiatów krakowskiego, chrzanowskiego i olkuskiego.  Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 13.00.
  8. Sołtys wsi Czerna informuje, że zebranie wiejskie odbędzie się w dzisiejszą niedzielę w Remizie OSP Czerna o godzinie 18.00.
  9. Dyrektor, Pracownicy i Uczniowie Szkoły Podstawowej w Czernej serdecznie zapraszają Absolwentów, byłych pracowników, Przyjaciół i Sympatyków na uroczyste obchody Jubileuszu 140 – lecia szkoły 15 czerwca 2024 r. W związku z tym dzisiaj uczniowie szkoły będą kwestować na rzecz organizacji obchodów jubileuszu.  Za wszelkie złożone ofiary gorąco dziękujemy.
  10. Życzymy błogosławionego, pełnego pokoju tygodnia, a wszystkim solenizantom nowego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.