X Niedziela Zwykła – 9 VI 2024

  1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe poświęcone Sercu Pana Jezusa, w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej.
  2. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7.00 do 16.00.
  3. Koronka do Miłosierdzia Bożego, w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę o godz. 15.00.
  4. Zapraszamy codziennie na Apel Maryjny o godz. 20.00.
  5. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy: we wtorek – wspomnienie św. Barnaby, apostoła,  w środę – wspomnienie bł. Alfonsa Marii Mazurka, męczennika, a w czwartek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera.
  6. Przy furcie klasztornej prowadzi działalność punkt informacyjno-konsultacyjny dla osób  i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę od godz. 10.00 do 13.00.
  7. Prosimy, aby na placu przed Sanktuarium i Domem Pielgrzyma nie parkować samochodów. Osoby mające trudności z poruszaniem się i osoby w podeszłym wieku można podwieźć do samego wejścia, ale pojazdy  prosimy zostawiać na parkingu górnym lub dolnym. Nie dotyczy osób niepełnosprawnych. Dziękujemy za zrozumienie.
  8. W dzisiejszą niedzielę, odbywają się wybory do Parlamentu Europejskiego. Poprzez wybór osób, którym na sercu leży autentyczne dobro Europy i Polski, możemy przyczynić się – jak zachęcał nas św. Jan Paweł II – do budowania europejskiej wspólnoty ducha, opartej na duchowych wartościach, które ją kiedyś ukształtowały.
  9. Dziękujemy wszystkim za modlitwę, życzliwość, ofiarność i troskę o rozwój naszego sanktuarium  i klasztoru. Zapewniamy Was o naszej pamięci w modlitwie. Niech umacnia nas Boże błogosławieństwo.
  10. Matce Bożej Szkaplerznej powierzmy nas samych, naszą Ojczyznę, nasze rodziny i bliskich, chorych i cierpiących, módlmy się też o pokój na całym świecie: Pod Twoją obronę…