Uroczystość Najświętszej Trójcy – 26 V 2024

  1. Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy. Do dzisiaj można zadośćuczynić obowiązkowi wynikającemu  z przykazania kościelnego: „przynajmniej raz w roku spowiadać się i w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię świętą”.
  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych które odbywają się w naszym sanktuarium: w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie o godz. 17.30. W najbliższy piątek o godz. 17.30 zakończenie nabożeństw majowych procesją eucharystyczną. Zapraszamy w ten dzień szczególnie dzieci oraz osoby noszące feretrony i baldachim.
  3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.  W  sobotę, po Mszy św. o godz. 6.30, zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  4. W sobotę rozpoczyna się miesiąc czerwiec. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe poświęcone Sercu Pana Jezusa, w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej.
  5. W najbliższy czwartek, 30 maja, obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte według porządku niedzielnego. Msza św. o godz. 13.00 z racji procesji rozpocznie się o godz. 13.30. Po Mszy św. o godz. 11.00 uroczysta procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Za pobożne uczestnictwo w procesji można uzyskać odpust zupełny. Jak każdego roku prosimy mieszkańców Czernej o pomoc w przygotowaniu procesji i ołtarzy. Prosimy o aktywny udział dzieci, służbę liturgiczną, wspólnoty działające przy klasztorze, orkiestrę, Ochotniczą Straż Pożarną, osoby noszące feretrony i baldachim. Udział w procesji, zaangażowanie w jej organizację jest wyrazem naszej wiary i oddaniem czci Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie.
  6. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy: w środę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy, w piątek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, a w sobotę – wspomnienie św. Justyna, męczennika.
  7. W niedzielę, 2 czerwca, zapraszamy na XI Koncert Pieśni Maryjnych i Patriotycznych Chórów  i Orkiestr Dętych powiatów krakowskiego, chrzanowskiego i olkuskiego. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 13.00.
  8. W ramach Kongresu Eucharystycznego ks. Dziekan zaprasza młodzież i dorosłych na Mszę świętą i Adorację Najświętszego Sakramentu do kościoła św. Marcina w Krzeszowicach, w sobotę 1 czerwca o godz. 18.00. 
  9. Spółka wodociągowa południe informuje, że w sobotę, 1 czerwca o godz. 16.00 w remizie OSP Czerna odbędzie się zebranie. Ze względu na ważność omawianych spraw prosimy o liczne przybycie.
  10. Życzymy błogosławionego, pełnego pokoju tygodnia a wszystkim solenizantom nowego tygodnia serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.