Uroczystość Objawienia Pańskiego – 6 I 2019

Obchodzimy dzisiaj uroczystość Objawienia Pańskiego. Jezus objawia się już nie tylko członkom narodu wybranego, wśród których przyszedł na świat, ale wszystkim ludziom, których reprezentują mędrcy przybywający ze wschodu. Poświęcenie kredy i kadzidła na wszystkich Mszach. Jest to dzień modlitw w intencji polskich misjonarzy.

Dzisiaj także rodzice dzieci ze szkoły podstawowej w Czernej wystawią jasełka bożonarodzeniowe w sali św. Rodziny przy klasztorze. Przedstawienia odbędą się po Mszy św. o godz. 9.00 i po Mszy św. o godz. 11.00.

Sołtys wsi Czerna wraz ze Stowarzyszeniem Społecznym Wsi Czerna, KGW, OSP, Szkołą Podstawową  oraz Radą Rodziców mają zaszczyt zaprosić mieszkańców Czernej i domów spod Nowej Góry  na Opłatek który odbędzie się dzisiaj o godzinie 15.00  w remizie OSP Czerna 
W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7.00 do 16.30. O godz. 15.00 w każdą niedzielę w tej kaplicy odmawiamy koronkę do Miłosierdzia Bożego.

W sobotę 12 stycznia po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na koncert kolęd i pieśni bożonarodzeniowych w wykonaniu międzynarodowego zespołu wokalno – instrumentalnego projektu ERAZMUS.