Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 17 IV 2022

 1. Pragnę wyrazić naszą wdzięczność wszystkim, którzy wzięli czynny udział w przygotowaniu i obchodach tegorocznego Triduum Paschalnego. Dziękuję: Siostrom Karmelitankom Dzieciątka Jezus, szczególne podziękowania dla s. zakrystianki, służbie liturgicznej, panu organiście, diakoni muzycznej, Straży Pożarnej i orkiestrze, paniom i panom noszącym feretrony i baldachim, pocztom sztandarowym, dzieciom niosącym kwiaty oraz tym którzy pomagali w przygotowaniu Kaplicy adoracji na Wielki Czwartek oraz Grobu Pańskiego. W intencji wszystkich przyjaciół i dobroczyńców naszego klasztoru i sanktuarium oraz mieszkańców Czernej została odprawiona dzisiejsza Msza św. po procesji rezurekcyjnej.
 1. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, porządek Mszy świętych będzie niedzielny. Tego dnia ofiary będziemy składać na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II.
 1. Dzisiaj nie będzie Nieszporów, ani też adoracji w kaplicy św. Jana od Krzyża.
 1. Zapraszamy, od dzisiaj do końca września, na apel maryjny – codziennie na godz. 20.
 1. W najbliższy piątek, ze względu na Oktawę Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 1. W związku z obecną sytuacją międzynarodową, zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o pokój na Ukrainie i o nawrócenie serc, każdego dnia o godz. 17.30 – bezpośrednio przed wieczorną Mszą świętą.
 1. Serdecznie zapraszamy naszych gości z Ukrainy na Mszę świętą w języku ukraińskim w każdą niedzielę (aż do odwołania) na godz. 14.15.
 1. Informujemy, że zarówno restauracja jak i księgarnia, będą zamknięte do Poniedziałku Wielkanocnego.
 1. Przyszła niedziela to Niedziela Bożego Miłosierdzia. Korzystajmy ze zdrojów łask, jakich Bóg chce hojnie udzielać tego dnia.
 1. Od przyszłej niedzieli wznawia swoją działalność punkt informacyjno-konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt będzie czynny w każdą niedzielę, w godz. od 10 do 13.
 2. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Góra Karmel” działająca przy Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej, zaprasza wszystkie osoby, które pragną pogłębić swoje życie duchowe, rozpoznać w sobie dary Ducha Świętego i odkryć piękno modlitwy z Pismem Świętym, do wzięcia udziału w Rekolekcjach Ewangelizacyjnych Odnowy. Rekolekcje obejmują dziesięć spotkań w ciągu 7 tygodni. Pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek 22 kwietnia. Rozpoczynamy Mszą świętą o godz. 18 w czerneńskim sanktuarium. Więcej informacji na plakacie i ulotkach.