Niedziela Miłosierdzia Bożego – 07 IV 2024

  1. Dzisiaj w drugą niedzielę wielkanocną obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo Godziny Miłosierdzia Bożego. Również dziś za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem, można uzyskać odpust zupełny. Dzisiejsze święto rozpoczyna tydzień miłosierdzia.
  2. W poniedziałek, 8 kwietnia, przeniesiona z 25 marca liturgiczna uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień ten jest także przeżywany jako Dzień Świętości Życia. Msze św. w naszym sanktuarium o godz. 6.30, 7.15 i 18.00.  Zachęcamy do podjęcia pięknej inicjatywy Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej (dowolnej) tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, po Mszy Św. o godz. 18.00, będzie można złożyć przyrzeczenie duchowej adopcji dziecka poczętego.
  3. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7.00 do 16.00.
  4. Zapraszamy codziennie o godz. 20.00 na Apel Maryjny oraz zasłonięcie łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.
  5. W dzisiejszą niedzielę rozpoczął działalność punkt informacyjno-konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godz. od 10.00 do 13.00.
  6. Dzisiaj w naszej Ojczyźnie odbywają się wybory samorządowe. Przypominamy, że uczestniczenie  w wyborach jest jednym z obowiązków każdego chrześcijanina.
  7. Prosimy, aby na placu przed Sanktuarium i Domem Pielgrzyma nie parkować samochodów. Osoby mające trudności z poruszaniem się i osoby w podeszłym wieku można podwieźć do samego wejścia, ale pojazdy prosimy zostawiać na parkingu górnym lub dolnym. Nie dotyczy osób niepełnosprawnych. Dziękujemy za zrozumienie.
  8. Radość płynąca ze Zmartwychwstania Chrystusa niech napełnia Was ufnością, że Jego miłosierdzie jest większe od każdej ludzkiej słabości. Pan niech Was obdarzy pokojem!  Matce Bożej Szkaplerznej powierzmy nas samych, naszą Ojczyznę, módlmy się też o pokój na całym świecie: Pod Twoją obronę