Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 31 III 2024

  1. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy radosną oktawę Zmartwychwstania Pańskiego, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki zwycięstwa Chrystusa na cały tydzień.
  2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny: Msze święte według porządku niedzielnego. Tego dnia ofiary składamy na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
  3. Dzisiaj i jutro nie będzie nabożeństwa popołudniowego.
  4. W dniu dzisiejszym nie spowiadamy, natomiast w Poniedziałek Wielkanocny będziemy spowiadać tylko podczas Mszy świętych.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.  W czwartek składka będzie przeznaczona na Karmelitański Ośrodek Powołaniowy w Czernej, a w piątek na misje. W  sobotę, po Mszy św.  o godz. 6.30, zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  6. W najbliższy piątek, ze względu na Oktawę Wielkanocną, nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. Zapraszamy codziennie o godz. 20.00 na Apel Maryjny oraz zasłonięcie łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.
  8. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uroczystego przeżycia świąt w naszym Sanktuarium. W sposób szczególny tym, którzy  brali udział w Triduum Paschalnym. Dziękujemy siostrze zakrystiance, panu organiście, Diakonii Muzycznej „Mariam”, służbie liturgicznej, Ochotniczej Straży Pożarnej, orkiestrze, Siostrom Karmelitankom Dzieciątka Jezus, Świeckiemu Karmelowi, Bractwu Szkaplerznemu, Świeckiemu Instytutowi Elianum, wszystkim noszącym feretrony oraz baldachim i tym, którzy  złożyli swe ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na świąteczny wystrój Sanktuarium.
  9. Dziękujemy za modlitwę, życzliwość, ofiarność i troskę o rozwój naszego sanktuarium i klasztoru. Niech Chrystus Pan mocą swego Zmartwychwstania opromienia swoim światłem wszystkich,  niech stanie się źródłem prawdziwej radości,  niech nas umocni w stawaniu się Jego świadkami  w życiu codziennym a przez wstawiennictwo Matki Bożej Szkaplerznej niech nam błogosławi  i strzeże.  Życzymy błogosławionych, spokojnych, pełnych radości i nadziei Świąt Wielkanocnych. Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!