Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 12 IV 2020

1. Dzisiaj Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Mimo wyjątkowych okoliczności, które towarzyszom nam w tym czasie, my ludzie wierzący przeżywajmy radość z faktu zmartwychwstania Chrystusa, który pokonał wszelkie zło – śmierć, szatna i grzech.

2. Jak wiemy rząd przedłużył obostrzenia dotyczące zgromadzeń. W dalszym ciągu jeszcze przez co najmniej 2 tygodnie na Mszy św. tak w niedziele i dni powszednie może być obecne jedynie 5 osób. Prosimy by w pierwszej kolejności uczestniczyły w niej osoby, które złożyły intencję.

3. Kościół podkreśla rolę Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego przedłużając ją na 8 kolejnych dni (tzw. Oktawa Wielkanocy).

4. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy świętych będzie niedzielny. Tego dnia składamy ofiary na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. W tym roku, nie będziemy zbierać tacy, lecz zachęcamy by przelać je drogą elektroniczna na konto uczelni.

5. Po Uroczystości Paschalnych od wtorku przechodzimy na letni porządek nabożeństw. Msza święta wieczorna będzie sprawowana: w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele bez zmian o godz. 17.00.

6. Na codzienny apel maryjny o godz. 20.00 w okresie letnim, zapraszamy dopiero po ustaniu epidemii.

7. W najbliższy piątek ze względu na oktawę Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia. Korzystajmy ze zdrojów łask, jakich Bóg chce hojnie udzielać tego dnia.


Drodzy Bracia i siostry  Mieszkańcy Czernej i Dobrodzieje klasztoru!

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy chcemy wszystkim życzyć, aby to  Światło zmartwychwstania rozpraszało wszelkie ciemności, smutku, zła i cierpienia z którymi spotykamy się na co dzień. Niech Chrystus Zmartwychwstały wnosi nowa nadzieję w nasze życie tak rodzinne, zawodowe i społeczne. Aby dodawał nam wszystkim odwagi do bycia coraz lepszymi chrześcijanami, i jego świadkami.   Szakaplerzna, Matka Zmartwychwstałego Pana niech towarzyszy wam wszystkim we wszystkich chwilach  życia. Życzymy wzajemnego pojednania tak w rodzinach jak i w naszej Ojczyźnie. W  końcu życzymy że wytchnienia i odpoczynku od codziennych obowiązków i zobowiązań. Niech Chrystus zmartwychwstały obdarzy nas wszelka pomyślnością.