Niedziela Palmowa – 10 IV 2022

 1. Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, doroczny obchód misterium paschalnego.
 2. W Wielki Poniedziałek, 11 kwietnia, udamy się z posługą sakramentalną do osób chorych i starszych w Czernej. Rozpoczniemy o godz. 9. Nazwiska i adresy osób prosimy zgłaszać na furcie klasztornej.
 1. Sakrament spowiedzi świętej w Wielkim Tygodniu będzie sprawowany – od poniedziałku do środy od 6.30 do 18; a od czwartku do soboty – od 6 do 17.30. W Niedzielę Wielkanocną nie spowiadamy.
 2. Obchody Triduum Paschalnego, będą przebiegać w tym roku w następujący sposób: w Wielki Czwartek – Msza święta Wieczerzy Pańskiej będzie sprawowana o godz. 18; nie będzie obrzędu umycia nóg; natomiast adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy będzie trwała do godz. 22; w Wielki Piątek – o godz. 15 odprawimy Drogę Krzyżową na Wzgórzu; Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18. Podczas liturgii Męki ucałowania Krzyża dokona tylko celebrans, natomiast wszyscy oddamy cześć Krzyżowi poprzez podejście i skłon albo przyklęknięcie. W ten dzień obowiązuje post ścisły (od 18 do 60 roku życia) oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (od 14 roku życia); adoracja Pana Jezusa w Grobie będzie trwała do godz. 24. Zarówno w Wielki Piątek jak i w Wielką Sobotę zapraszamy na Ciemną Jutrznię na godz. 7. W ten dzień rozpoczyna się także nowenna przed uroczystością Bożego Miłosierdzia; W Wielką Sobotę – od godz. 9 do 16 przed kościołem będzie możliwość poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny; natomiast uroczystą liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 19; adoracja Pana Jezusa w Grobie będzie trwała cały dzień.
 1. Wszystkich zapraszamy, po dwóch latach przerwy, na tradycyjną Mszę świętą rezurekcyjną. Poprzedzi ją procesja, na którą zapraszamy: dzieci sypiące kwiaty, ministrantów, osoby niosące feretrony i baldachim, straż pożarną z orkiestrą oraz wszystkie wspólnoty działające przy naszym sanktuarium. Procesja rozpocznie się o godz. 6, a w związku z tym nie będzie w tym dniu Mszy świętej o godz. 7.
 2. Trwa cały czas okres Wielkiego Postu. Właściwemu jego przeżyciu służą nabożeństwa (za udział w których możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami):

– Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym – w dzisiejszą niedzielę o godz. 16;

– Droga Krzyżowa – dzisiaj o godz. 15.30.

Dzisiaj, podczas nabożeństwa Gorzkich Żali będą zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

 1. Po Mszach świętych o godz. 9 i 11 zapraszamy na Współczesne Misterium Męki Pańskiej „Mój Chrystus połamany”.
 1. W związku z obecną sytuacją międzynarodową, zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o pokój na Ukrainie i o nawrócenie serc, każdego dnia (z wyjątkiem, w tym tygodniu, czwartku, piątku i soboty) o godz. 17.30 – bezpośrednio przed wieczorną Mszą świętą.
 1. Pod patronatem narodowego sanktuarium maryjnego na Krzeptówkach oraz dzieła Pomoc Kościołowi w Potrzebie od 21 marca do 17 kwietnia (czyli do Wielkanocy) trwa akcja „milion dzieci modli się na różańcu o pokój na Ukrainie”. Zachęcamy wszystkie dzieci do wzięcia udziału w tej akcji poprzez odmówienie przynajmniej dziesiątka różańca codziennie w intencji pokoju.
 1. Serdecznie zapraszamy naszych gości z Ukrainy na Mszę świętą w języku ukraińskim w każdą niedzielę (aż do odwołania) na godz. 14.15.
 1. Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Czernej zaprasza dzisiaj na kiermasz wielkanocny. Dochód będzie przeznaczony na potrzeby uczniów.
 1. Informujemy, że zarówno restauracja jak i księgarnia, będą zamknięte od Wielkiego Piątku do Poniedziałku Wielkanocnego.
 1. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Góra Karmel” działająca przy Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej, zaprasza wszystkie osoby, które pragną pogłębić swoje życie duchowe, rozpoznać w sobie dary Ducha Świętego i odkryć piękno modlitwy z Pismem Świętym, do wzięcia udziału w Rekolekcjach Ewangelizacyjnych Odnowy. Rekolekcje obejmują dziesięć spotkań w ciągu 7 tygodni. Pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek 22 kwietnia. Rozpoczynamy Mszą świętą o godz. 18 w czerneńskim sanktuarium. Więcej informacji na plakacie i ulotkach.