Niedziela Palmowa – 2 IV 2023

  1. Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, doroczny obchód misterium paschalnego.
  2. W Wielki Poniedziałek, 3 kwietnia, udamy się z posługą sakramentalną do osób chorych i starszych w Czernej. Rozpoczniemy o godz. 9. Nazwiska i adresy osób prosimy zgłaszać na furcie klasztornej.
  1. Trwa cały czas okres Wielkiego Postu. Właściwemu jego przeżyciu służą nabożeństwa (za udział w których możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami):

– Droga Krzyżowa – w dzisiejszą niedzielę o godz. 15.30;

– Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym – dzisiaj o godz. 16.

Dzisiaj, podczas nabożeństwa Gorzkich Żali będą zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

  1. Zachęcamy Was także do kontynuowania podjętych postanowień wielkopostnych oraz do skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej.
  1. Dzisiaj spowiadamy bez przerw od godz. 6 do 18. Natomiast sakrament spowiedzi świętej w Wielkim Tygodniu będzie sprawowany – od poniedziałku do środy od 6.30 do 18; a od czwartku do soboty – od 6 do 17.30. W Niedzielę Wielkanocną nie spowiadamy.
  1. Obchody Triduum Paschalnego, będą przebiegać w tym roku w następujący sposób: a)w Wielki Czwartek – Msza święta Wieczerzy Pańskiej będzie sprawowana o godz. 18; adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy będzie trwała do godz. 22;                                   b)w Wielki Piątek – o godz. 15 odprawimy Drogę Krzyżową na Wzgórzu; Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18. W ten dzień obowiązuje post ścisły (od 18 do 60 roku życia) oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (od 14 roku życia); adoracja Pana Jezusa w Grobie będzie trwała do godz. 24. Zarówno w Wielki Piątek jak i w Wielką Sobotę zapraszamy na Ciemną Jutrznię na godz. 7. W ten dzień rozpoczyna się także nowenna przed uroczystością Bożego Miłosierdzia; jest to także pierwszy piątek miesiąca;                                                                                                           c) w Wielką Sobotę – od godz. 9 do 16 przed kościołem będzie możliwość poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny; natomiast uroczystą liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 19; adoracja Pana Jezusa w Grobie będzie trwała cały dzień.

Ofiary zebrane w Wielki Piątek przy adoracji Krzyża będą przekazane na renowację posadzki w Bazylice Bożego Grobu w Jerozolimie.

  1. Wszystkich zapraszamy na tradycyjną Mszę świętą rezurekcyjną. Poprzedzi ją procesja, na którą zapraszamy: dzieci sypiące kwiaty, ministrantów, osoby niosące feretrony i baldachim, straż pożarną z orkiestrą oraz wszystkie wspólnoty działające przy naszym sanktuarium. Procesja rozpocznie się o godz. 6, dlatego nie będzie w tym dniu Mszy świętej o godz. 7.
  1. Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Czernej zaprasza dzisiaj na kiermasz wielkanocny. Dochód będzie przeznaczony na potrzeby uczniów.
  1. Także dzisiaj zapraszamy na Misterium Drogi Krzyżowej pt. „Stacja miłość”, które zostanie przedstawione po Mszach Świętych o godzinie 11 i 13.
  1. Informujemy, że zarówno restauracja jak i księgarnia, będą zamknięte od Wielkiego Piątku do Poniedziałku Wielkanocnego.