Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 9 IV 2023

  1. Obchodzimy dzisiaj Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Kościół podkreśla rolę tej uroczystości przedłużając ją na 7 kolejnych dni. Zachęcamy Was do uczestnictwa przez te dni we Mszach Świętych.
  2. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy świętych będzie niedzielny. Tego dnia ofiary składamy na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
  1. W dniu dzisiejszym nie spowiadamy. Nie będzie także nieszporów oraz wystawienia Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Jana. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, spowiadamy tylko podczas Mszy świętych.
  1. Od dzisiaj serdecznie zapraszamy natomiast na apel maryjny – codziennie o godz. 20.
  1. W najbliższy piątek, ze względu na Oktawę Wielkanocną, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  1. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia. Korzystajmy ze zdrojów łask jakie Bóg chce hojnie udzielać tego dnia. Nabożeństwo do miłosierdzia Bożego odbędzie się o godz. 15.

Wyjątkowo w tym roku, ze względu na III niedzielę miesiąca, będzie połączone z nabożeństwem szkaplerznym.

  1. W dniu dzisiejszym nieczynna jest furta klasztorna, a jutro będzie otwarta do godz. 13. Także restauracja i księgarnia są dzisiaj i jutro nieczynne.
  1. W najbliższą niedzielę, 16 kwietnia, rozpoczyna się w naszej Krakowskiej Prowincji Karmelitów Bosych kapituła prowincjalna, która wybiera prowincjała, radnych prowincji oraz przeorów. Prosimy Was o modlitwę, aby Duch Święty poprowadził ojców, którzy w Wadowicach będą decydować o przyszłości naszej Prowincji.