Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 9 VI 2019

1. Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.

2. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

3. W poniedziałek, 10 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

W czwartek 13 czerwca będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

6. Nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane w sanktuarium: w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, w niedziele o godz. 16.30.

6. Każdego dnia o godz. 20.00 zapraszamy na Apel Maryjny i zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.

7. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7.00 do 16.30.

8. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

9. Informacja dla udających się na pielgrzymkę do Gietrzwałdu! Rozpoczniemy nasze pielgrzymowanie w sobotę 15 czerwca Mszą św. o godz. 5.00 rano w naszym kościele klasztornym w Czernej, a po Mszy św. udajemy się w drogę.

10. Zapraszamy na weekendową imprezę (22/23 czerwiec) Jeden + Jeden: Czerna – Trek 2019. Jest ona przeznaczona dla singli – osób samotnych, które chcą kogoś poznać, zawrzeć sakrament małżeństwa i założyć chrześcijańską rodzinę pełną miłości. Szczegóły na plakacie.

11. W dniach 15/16 czerwiec w Skale odbywać się będzie Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Wojskowych i Dętych pod Patronatem Ministra Obrony Narodowej z okazji 20 rocznicy przystąpienia Polski do NATO. W niedzielę 16 VI jedna z orkiestr przyjedzie do Czernej i wystąpi o godz. 12.00 z pięknym koncertem przy klasztorze. Serdecznie zapraszamy.