Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 4 IV 2021

1. Obchodzimy dzisiaj Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Kościół podkreśla rolę tej uroczystości przedłużając ją na 7 kolejnych dni. Zachęcamy Was do uczestnictwa przez te dni we Mszach Świętych.

2. Przypominamy, że w związku z najnowszymi decyzjami rządu obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnych: zachowanie dystansu społecznego, oraz zasłanianie ust i nosa. W naszym sanktuarium może przebywać jednocześnie TYLKO 17 osób. Prosimy o bezwzględne zachowywanie ilości osób i uczestniczenie we Mszy świętej także na zewnątrz kościoła. Komunia święta będzie udzielana także na zewnątrz.

3. Jutro, a także przez najbliższe niedziele, aż do zniesienia limitów w kościołach, Msze święte o godz. 11 i 13, będą odprawiane przy ołtarzu polowym. Będziemy sprawować także dodatkową Mszę świętą o godz. 10.

4. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy świętych będzie niedzielny. Tego dnia ofiary składamy na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

5. W dniu dzisiejszym nie spowiadamy. Nie będzie także nieszporów oraz wystawienia Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Jana. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, spowiadamy tylko podczas Mszy świętych.

6. Od najbliższego wtorku przechodzimy na letni porządek nabożeństw. Msze św. wieczorne będą sprawowane w dni powszednie o godz. 18, a w niedziele bez zmian – o godz. 17. Zapraszamy również na apel maryjny codziennie o godz. 20.

7. W najbliższy piątek, ze względu na Oktawę Wielkanocną, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia. Korzystajmy ze zdrojów łask jakie Bóg chce hojnie udzielać tego dnia. Nabożeństwo do miłosierdzia Bożego odbędzie się o godz. 15.

9. W dniu dzisiejszym nieczynna jest furta klasztorna, a jutro będzie otwarta do godz. 13. Także restauracja i księgarnia są dzisiaj i jutro nieczynne.