Uroczystość Najświętszej Trójcy – 04 VI 2023

  1. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7.00 do 16.00.
  2. W każdą niedzielę o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, w kaplicy św. Jana od Krzyża.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe poświęcone Sercu Pana Jezusa, w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej.
  4. W najbliższy czwartek, 8 czerwca, obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Porządek Mszy świętych będzie niedzielny. Msza św. o godz. 13 z racji procesji rozpocznie się pół godziny później, czyli o 13.30. Uroczysta suma z procesją eucharystyczną rozpocznie się o godz. 11. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu. Za pobożne uczestnictwo w procesji można uzyskać odpust zupełny. Prosimy mieszkańców Czernej o pomoc w przygotowaniu procesji i ołtarzy. Prosimy o czynny udział dzieci, służbę liturgiczną, wspólnoty działające przy klasztorze, OSP, osoby noszące feretrony i baldachim oraz orkiestrę.
  5. W nadchodzącym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek – wspomnienie św. Bonifacego, bp i męczennika, a w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
  6. Przy furcie klasztornej prowadzi swoją działalność punkt informacyjno-konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę, w godz. od 10 do 13.
  7. Zapraszamy na dni Czernej które odbędą w najbliższą sobotę 10 czerwca. Szczegółowy program wywieszony jest gablocie.
  8. 11 czerwca przy parafii św. Jana Pawła II w Krzeszowicach odbędzie się piknik rodzinny „Jesteśmy Rodziną” połączony z Jubileuszem X-lecia erygowania tejże parafii, który organizowany jest we współpracy parafii ze Stowarzyszeniem „Aprite le porte” i Urzędem Gminy Krzeszowice. Szczegółowy program wywieszony jest gablocie.
  9. W dzisiejszą niedzielę odbywa się zbiórka oraz kiermasz na leczenie małej Kamilki Gil  z Nowego Targu, która zmaga się z SMA rdzeniowym zanikiem  mięśni. Potrzebne jest 10 mln zł, aby podać terapię genową Kamilce. Na kiermaszu znajdziecie domowe wypieki, rękodzieło oraz sadzonki kwiatów a w pobliżu Domu Pielgrzyma wolontariusze oraz Stowarzyszenie Łucznicze Arrow zaprasza na pokazy oraz zabawę z łukiem.
  10. Życzymy błogosławionego, pełnego pokoju tygodnia. Wszystkim solenizantom nowego tygodnia serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi.