Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 28 V 2023

 1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy w liturgii okres Wielkanocny. Przypominamy, że czas spowiedzi i komunii św. Wielkanocnej jest tradycyjnie liczony do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy jeszcze tego nie uczynili, do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 2. W każdą niedzielę o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, w kaplicy św. Jana od Krzyża.
 3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych w dni powszednie o godz. 17.30.   
 4. W najbliższą środę o godz. 17.30 zakończymy nabożeństwa majowe procesją eucharystyczną. Zapraszamy w ten dzień szczególnie dzieci pierwszokomunijne oraz osoby noszące feretrony i baldachim.
 5. Dzisiaj o godz. 16.00 Ojcowie uczestniczący w Kapitule Prowincjalnej odprawią w Sanktuarium Mszę Św. Z  tego powodu nabożeństwo majowe odbędzie się po Mszy Św. o godz. 17.00.
 6. W czwartek rozpoczyna się miesiąc czerwiec. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe poświęcone Sercu Pana Jezusa, w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi pierwszopiątkowej. W czwartek składka będzie przeznaczona na Karmelitański Ośrodek Powołaniowy w Czernej, a w piątek na misje.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca, po Mszy św. o godz. 6.30, odbędzie się zmiana tajemnic Żywego Różańca w kaplicy św. Rafała Kalinowskiego.
 9. W nadchodzącym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła, w środę – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny a w czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 10. Zapraszamy w dzisiejszą niedzielę po Mszy Św. o godz. 14.00 na  Koncert Pieśni Maryjnych i Patriotycznych Chórów i Orkiestr Dętych powiatów krakowskiego, chrzanowskiego  i olkuskiego.
 11. W niedzielę 4 czerwca odbędzie się zbiórka oraz kiermasz na leczenie małej Kamilki Gil z Nowego Targu, , która zmaga się z SMA rdzeniowym zanikiem  mięśni. Potrzebne jest 10 mln zł, aby podać terapię genową Kamilce. Na kiermaszu znajdziecie domowe wypieki, rękodzieło oraz sadzonki kwiatów a w pobliżu Domu Pielgrzyma wolontariusze oraz Stowarzyszenie Łucznicze Arrow zaprasza na pokazy oraz zabawę z łukiem.