Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 19 V 2024

  1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy w liturgii okres Wielkanocny. W dzisiejszą uroczystość za pobożne odśpiewanie lub recytację hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny.
  2. Dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo szkaplerzne połączone z nabożeństwem majowym o godz. 16.00.
  3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych które odbywają się w naszym sanktuarium: w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie o godz. 17.30. Zachęcamy również do śpiewu litanii w domach i przy kapliczkach.
  4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła; w czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w sobotę – wspomnienie św. Marii Magdaleny de Pazzi, dziewicy.
  5. Przy furcie klasztornej prowadzi działalność punkt informacyjno-konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę od godz. 10.00 do 13.00.
  6. Dzisiaj w naszej miejscowości Czerna odbywają się wybory Sołeckie. Głosowanie odbywa się  w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernej od godz. 8.00 do 16.00.
  7. Prosimy, aby na placu przed Sanktuarium i Domem Pielgrzyma nie parkować samochodów. Osoby mające trudności z poruszaniem się i osoby w podeszłym wieku można podwieźć do samego wejścia, ale pojazdy  prosimy zostawiać na parkingu górnym lub dolnym. Nie dotyczy osób niepełnosprawnych. Dziękujemy za zrozumienie.
  8. Życzymy błogosławionego, pełnego pokoju, tygodnia, a wszystkim solenizantom nowego tygodnia serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
  9. Matce Bożej Szkaplerznej powierzmy nas samych, naszą Ojczyznę, nasze rodziny, bliskich, chorych i cierpiących, módlmy się też o pokój na całym świecie: Pod Twoją obronę…