Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 12 VI 2022

  1. Przypominamy, że czas spowiedzi i komunii św. Wielkanocnej jest tradycyjnie liczony do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do dzisiejszej niedzieli. Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze tego nie uczynili do skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej oraz przyjęcia Pana Jezusa w komunii świętej.
  2. W naszym sanktuarium spowiadamy – od poniedziałku do piątku: od 6.30 do 12 oraz od 15 do 18; w soboty – od 6.30 do 18; natomiast w niedziele – od 6.30 do 14 oraz od 16 do 18.
  3. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
  4. Każdego dnia o godz. 20 zapraszamy na apel maryjny oraz zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.
  5. W najbliższy czwartek, 16 czerwca, obchodzić będziemy uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy świętych będzie niedzielny. Msza św. o godz. 13 z racji procesji rozpocznie się pół godziny później, czyli o 13.30. Uroczysta suma z procesją eucharystyczną rozpocznie się o godz. 11. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu. Za pobożne uczestnictwo w procesji można uzyskać odpust zupełny. Prosimy mieszkańców Czernej o pomoc w przygotowaniu procesji i ołtarzy. Prosimy o czynny udział dzieci, służbę liturgiczną, wspólnoty działające przy klasztorze, OSP, osoby noszące feretrony i baldachim oraz orkiestrę.
  6. Wznowił swoją działalność punkt informacyjno-konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę, w godz. od 10 do 13.
  1. Trwa miesiąc czerwiec. Zapraszamy Was na nabożeństwa czerwcowe poświęcone Sercu Pana Jezusa, w dni powszednie – po Mszy świętej wieczornej o godz. 18, a w niedziele – o godz. 16.30.
  2. Natomiast w najbliższą niedzielę zapraszamy na godz. 16 na nabożeństwo szkaplerzne.
  1. W Liturgii tego tygodnia obchodzimy:

* w poniedziałek, 13 czerwca – wspomnienie św. Antoniego z Padwy;

* w czwartek, 16 czerwca – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa;

* w piątek, 17 czerwca – wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego.