Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 5 VI 2022

 1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończy w liturgii okres Wielkanocny. Przypominamy, że czas spowiedzi i komunii św. Wielkanocnej jest tradycyjnie liczony do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze tego nie uczynili do skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej oraz przyjęcia Pana Jezusa w komunii świętej.
 2. Trwa miesiąc czerwiec, poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe – w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej.
 3. W poniedziałek 6 czerwca zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę Św. Prymicyjną którą w naszym Sanktuarium odprawi o. Mirosław Gromadzki, neoprezbiter naszej Krakowskiej Prowincji.
 4. W związku z nieobecnością o. Jana Msze św. w Niedziele o godz. 14.15 dla gości z Ukrainy zostały na razie odwołane.
 5. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno-konsultacyjny dla osób rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.
 6. Do naszego Zakonu Karmelitańskiego przyjmujemy kandydatów na braci zakonnych i na kapłanów. Jeśli zatem ktoś odczuwa w sercu głos powołania do życia zakonnego, w naszym klasztorze może uzyskać pomoc w jego rozeznaniu.
 7. Zapraszamy do odwiedzenia księgarni, restauracji, muzeum karmelitańskiego i misyjnego. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na remont klasztoru oraz formację braci nowicjuszy.
 8. Serdecznie zapraszamy na dni Czernej które odbędą w najbliższą sobotę 11 czerwca. Szczegółowy program wywieszony jest gablocie.

W tym tygodniu obchodzimy:

 • w poniedziałek, 6 czerwca – święto NMP Matki Kościoła;
 • w czwartek, 9 czerwca – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
 • w sobotę, 11 czerwca – święto św. Barnaby, apostoła;
 • w niedzielę, 12 czerwca – uroczystość Trójcy Przenajświętszej.