XII Niedziela Zwykła – 19 VI 2022

  1. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
  2. Każdego dnia o godz. 20 zapraszamy na apel maryjny oraz zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.
  1. W naszym sanktuarium spowiadamy – od poniedziałku do piątku: od 6.30 do 12 oraz od 15 do 18; w soboty – od 6.30 do 18; natomiast w niedziele – od 6.30 do 14 oraz od 16 do 18.
  2. Wznowił swoją działalność punkt informacyjno-konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę, w godz. od 10 do 13.
  1. Zapraszamy dzisiaj w niedzielę na godz. 16 na nabożeństwo szkaplerzne.
  1. W tym tygodniu, 23 czerwca, będziemy obchodzić Dzień Ojca. Tego samego dnia, po Mszy św. o godz. 18 odbędzie się procesja eucharystyczna na zakończenie oktawy Bożego Ciała oraz błogosławieństwo wianków i ziół. Będziemy prosili aby Bóg zachował od zniszczenia tegoroczne plony. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału we Mszy św. i procesji. Zapraszamy dzieci sypiące kwiatki, dzieci, które przyjęły pierwszą komunię świętą, ich rodziców, osoby niosące feretrony oraz baldachim oraz wszystkich wiernych.
  1. W piątek, 24 czerwca o godz. 8, odprawimy Mszę świętą na zakończenie roku szkolnego Szkoły Podstawowej w Czernej.
  1. Trwa miesiąc czerwiec. Zapraszamy Was na nabożeństwa czerwcowe poświęcone Sercu Pana Jezusa, w dni powszednie – po Mszy świętej wieczornej o godz. 18, a w niedziele – o godz. 16.30. A w najbliższy piątek, w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, zapraszamy na Mszę św. z kazaniem na godz. 18. W tym dniu w związku z uroczystością nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  2. Zapraszamy za tydzień, bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11, na „Koncert muzyki dawnej” z czasów św. Jana od Krzyża i św. Teresy od Jezusa. Wykonawcami utworów będą: Julieta Gonzalez-Springer – sopran, kastaniety; Marek Toporowski – wirginał, organy oraz Marek Skrukwa – viola da gamba.
  1. W Liturgii tego tygodnia obchodzimy:

* we wtorek, 21 czerwca – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi;

* w czwartek, 23 czerwca – uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela;

* w piątek, 24 czerwca – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;

* w sobotę, 25 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.