Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 30 V 2021

 1. Przypominamy, że czas spowiedzi i komunii św. Wielkanocnej jest tradycyjnie liczony do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do dzisiejszej niedzieli. Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze tego nie uczynili do skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej oraz przyjęcia Pana Jezusa w komunii świętej.
 2. W naszym sanktuarium spowiadamy – od poniedziałku do piątku: od 6.30 do 12 oraz od 15 do 18; w soboty – od 6.30 do 18; natomiast w niedziele – od 6.30 do 14 oraz od 16 do 18.
 3. Zachęcamy także do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
 4. Przypominamy, że w związku z decyzjami rządu obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnych: zachowanie dystansu społecznego, oraz zasłanianie ust i nosa. W naszym sanktuarium mogą przebywać jednocześnie TYLKO 22 osoby. Prosimy o bezwzględne zachowywanie ilości osób i uczestniczenie we Mszy świętej także na zewnątrz kościoła. Komunia święta będzie udzielana także na zewnątrz.

 1. Przez najbliższe niedziele, aż do zniesienia limitów w kościołach, Msze święte o godz. 11 i 13 (jeśli warunki pogodowe będą na to pozwalać), będą odprawiane przy ołtarzu polowym. Będziemy sprawować także dodatkową Mszę świętą o godz. 10.

 1. W naszym sanktuarium przeszliśmy na letni porządek nabożeństw. Zapraszamy na apel maryjny codziennie o godz. 20.

 1. Trwa miesiąc maj – czas szczególnie poświęcony Matce Najświętszej. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych – w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie o godz. 17.30. We wtorek rozpoczynamy miesiąc czerwiec, poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe – w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej.

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne, natomiast składka będzie przeznaczona na Karmelitański Ośrodek Powołaniowy w Czernej. W piątek składka będzie przeznaczona na misje. Natomiast w sobotę zmiana tajemnic Żywego Różańca będzie miała miejsce w kaplicy św. Rafała, po Mszy świętej porannej o 6.30.

 1. W najbliższy czwartek, 3 czerwca, obchodzić będziemy uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy świętych będzie niedzielny. Msza św. o godz. 13 z racji procesji rozpocznie się pół godziny później, czyli o 13.30. Uroczysta suma z procesją eucharystyczną rozpocznie się o godz. 11. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu. Za pobożne uczestnictwo w procesji można uzyskać odpust zupełny. Prosimy mieszkańców Czernej o pomoc w przygotowaniu procesji i ołtarzy. Prosimy o czynny udział dzieci, służbę liturgiczną, wspólnoty działające przy klasztorze, OSP, osoby noszące feretrony i baldachim oraz orkiestrę.

 1. Pragniemy poinformować, że przy furcie klasztornej wznowił działalność punkt informacyjno-konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10 do 13.

 1. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czernej, grono pedagogiczne oraz uczniowie serdecznie zapraszają na kiermasz ogrodniczy, który odbędzie się 2 czerwca od godziny 8 na placu przy szkole.

 1. Za tydzień, członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Czernej będą zbierać przed kościołem datki na doposażenie naszej jednostki OSP.

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek, 31 maja, święto Nawiedzenia NMP;
 • w czwartek, 3 czerwca, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa;
 • w sobotę, 5 czerwca, wspomnienie św. Bonifacego.