X Niedziela Zwykła – 6 VI 2021

 1. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
 2. Przypominamy, że w związku z decyzjami rządu obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnych: zachowanie dystansu społecznego, oraz zasłanianie ust i nosa. W naszym sanktuarium mogą przebywać jednocześnie TYLKO 22 osoby. Prosimy o bezwzględne zachowywanie ilości osób i uczestniczenie we Mszy świętej także na zewnątrz kościoła. Komunia święta będzie udzielana także na zewnątrz.

 1. Przez najbliższe niedziele, aż do zniesienia limitów w kościołach, Msze święte o godz. 11 i 13 (jeśli warunki pogodowe będą na to pozwalać), będą odprawiane przy ołtarzu polowym. Będziemy sprawować także dodatkową Mszę świętą o godz. 10.

 1. W naszym sanktuarium przeszliśmy na letni porządek nabożeństw. Zapraszamy na apel maryjny codziennie o godz. 20.

 1. Trwa miesiąc czerwiec, poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe – w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej.

 1. W czwartek, 10 czerwca, po Mszy świętej wieczornej, odbędzie się procesja eucharystyczna na zakończenie Oktawy Bożego Ciała z błogosławieństwem wianków i ziół. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału we Mszy świętej oraz w procesji. Zapraszamy dzieci sypiące kwiatki, dzieci które przyjęły pierwszą Komunię świętą, panów do baldachimu, osoby niosące feretrony, rodziców oraz wszystkich wiernych.

 1. W najbliższy piątek będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do udziału w Eucharystii. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W związku z 100-rocznicą poświęcenia narodu polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, po Mszy świętej wieczornej o godz. 18, przed Najświętszym Sakramentem, zostanie odczytany akt poświęcenia.

 1. Pragniemy poinformować, że przy furcie klasztornej wznowił działalność punkt informacyjno-konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10 do 13.

 1. Dzisiaj, członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Czernej będą zbierać przed kościołem datki na doposażenie naszej jednostki OSP.

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek, 7 czerwca, wspomnienie bł. Anny od św. Bartłomieja OCD;
 • w piątek, 11 czerwca, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;
 • w sobotę, 12 czerwca, wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.