Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 31 V 2020

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Dzisiaj możemy uzyskać odpust zupełny za pobożnie odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź”.

2. Jutro, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. To święto podkreśla rolę, jaką Maryja pełni w historii zbawienia i w Kościele.

3. Jutro obchodzimy także Międzynarodowy Dzień Dziecka. Módlmy się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.

4. Jutro również rozpoczynamy miesiąc czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane w sanktuarium: w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, w niedziele o godz. 16.30.

5. W najbliższy czwartek będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. We czwartek Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne. Składka w ten dzień jest przeznaczona na potrzeby promotora powołań.

7. W piątek w czasie Mszy św. wieczornej zbieramy składkę na nasze misje karmelitańskie w Afryce.

8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

9. Także w przyszłą niedzielę będziemy obchodzić w naszym kościele Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii św. Prosimy wszystkie dzieci z klasy 4 szkoły podstawowej w Czernej wraz z rodzicami do kościoła na Mszę św. rocznicową wyjątkowo na godzinę 10.00!!!

10. Od dzisiaj zapraszamy codziennie o godz. 20.00 na Apel Maryjny i zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.

11. Zgodnie z najnowszymi zarządzeniami rządowymi dotyczącymi epidemii od wczoraj nie obowiązuje już limit osób w kościele. Obowiązuje jednak konieczność zachowania dystansu 2 m. W związku w tym w ławce mogą siedzieć tylko 3 osoby, chyba, że są z jednego gospodarstwa domowego. Nadal obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych – w kościele, restauracji, księgarni, muzeach. Także na zewnątrz w czasie Mszy św. i nabożeństw prosimy o zachowanie dystansu społecznego 2 metrów. Arcybiskup cofnął dyspensę od uczestniczenia we Mszy św.. jest ona udzielona tylko osobom po 65 roku życia, osobom z objawiani infekcji, oraz tym, którzy obawiają się zarażenia.