Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 12 V 2024

  1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych które odbywają się w naszym sanktuarium:  w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie o godz. 17.30. Zachęcamy również do śpiewu litanii w domach i przy kapliczkach.
  2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy: – w poniedziałek – wspomnienie NMP Fatimskiej; we wtorek – święto św. Macieja, apostoła; w czwartek – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.
  3. Zapraszamy w najbliższą sobotę, w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, na czuwanie modlitewne. Rozpocznie się Apelem Maryjnym o godz. 21.00 a zakończy Mszą Św. o godz. 24.00.
  4. Przy furcie klasztornej prowadzi działalność punkt informacyjno-konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godz. od 10 do 13.
  5. Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy Kopalni Wapienia „Czatkowice”, zaprasza na akcję krwiodawstwa, która odbędzie się w piątek, 17 maja 2024 r. w godz. 9:00-12:00 na sali widowiskowej na terenie Kopalni. Zachęcamy do wzięcia udziału.
  6. Prosimy, aby na placu przed Sanktuarium i Domem Pielgrzyma nie parkować samochodów. Osoby mające trudności z poruszaniem się i osoby w podeszłym wieku można podwieźć do samego wejścia, ale pojazdy  prosimy zostawiać na parkingu górnym lub dolnym. Nie dotyczy osób niepełnosprawnych. Dziękujemy za zrozumienie.
  7. Niech umacnia nas Boże błogosławieństwo a tym, którzy  w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny: br. Sławomir z naszej wspólnoty zakonnej, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.