VI Niedziela Wielkanocna – 05 V 2024

MAryja
 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych które odbywają się w naszym sanktuarium: w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie o godz. 17.30. Zachęcamy również do śpiewu litanii w domach i przy kapliczkach.
 2. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7.00 do 16.00.
 3. Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę o godz. 15.00.
 4. Zapraszamy codziennie na Apel Maryjny o godz. 20.00.
 5. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba; w środę – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
 6. Do naszego Zakonu Karmelitańskiego przyjmujemy kandydatów na braci zakonnych i na kapłanów. Jeśli zatem ktoś odczuwa w sercu głos powołania do życia zakonnego, w naszym klasztorze może uzyskać pomoc w jego rozeznaniu. Zapraszamy także do odwiedzenia strony internetowej poświęconej tematyce powołaniowej: bosi.org.pl
 7. Przy furcie klasztornej prowadzi działalność punkt informacyjno-konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godz. od 10 do 13.
 8. W dzisiejszą niedzielę przed kościołem odbywa się kiermasz książki i dewocjonaliów organizowany przez Karmelitański Ośrodek Powołaniowy. Całkowity dochód przeznaczony będzie na przygotowanie i przeprowadzenie Karmelitańskich Dni Młodych w Czernej.
 9. W dzisiejszą niedzielę, druhowie OSP-Czerna kwestują przed klasztorem na zakup sprzętu ratowniczego, który będzie służył mieszkańcom Czernej oraz wszystkim odwiedzającym naszą miejscowość. Strażacy dziękują za otwartość i życzliwość.
 10. Życzymy błogosławionego, pełnego pokoju tygodnia a wszystkim solenizantom nowego tygodnia serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
 11. Matce Bożej Szkaplerznej powierzmy nas samych, naszą Ojczyznę, nasze rodziny i bliskich, chorych i cierpiących, módlmy się też o pokój na całym świecie: Pod Twoją obronę…