Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 29 V 2022

 1. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
 2. Każdego dnia o godz. 20 zapraszamy na apel maryjny oraz zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.
 3. Zapraszamy w dzisiejszą niedzielę, w godzinach od 12.30 do 17, na IX Koncert Pieśni Maryjnych i Patriotycznych Chórów i Orkiestr Dętych powiatów krakowskiego, chrzanowskiego i olkuskiego.
 4. Także dzisiaj Karmelitański Ośrodek Powołaniowy i nasz nowicjat z Czernej organizuje kiermasz książek nowych i używanych oraz dewocjonaliów. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na organizację Karmelitańskich Dni Młodych, które jak co roku odbędą się w lipcu w Czernej. Bardzo dziękujemy za każdą złożoną ofiarę oraz za modlitwę w intencji powołań do naszej krakowskiej prowincji karmelitów bosych.
 5. Serdecznie zapraszamy naszych gości z Ukrainy na Mszę świętą w języku ukraińskim w każdą niedzielę (aż do odwołania) na godz. 14.15. Dzisiaj wyjątkowo, w związku z koncertem, Msza św. odbędzie się w Domu Pielgrzyma.
 1. Wznowił swoją działalność punkt informacyjno-konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę, w godz. od 10 do 13.
 1. Trwa miesiąc maj – czas szczególnie poświęcony Matce Najświętszej. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych – w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie o godz. 17.30. W najbliższy wtorek, w święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny zakończymy nabożeństwa majowe procesją eucharystyczną. Zapraszamy w ten dzień szczególnie dzieci pierwszokomunijne oraz osoby noszące feretrony oraz baldachim.
 1. W środę natomiast rozpoczyna się miesiąc czerwiec. Zapraszamy Was na nabożeństwa czerwcowe poświęcone Sercu Pana Jezusa, w dni powszednie – po Mszy świętej wieczornej o godz. 18, a w niedziele – o godz. 16.30.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi pierwszopiątkowej. W czwartek składka będzie przeznaczona na Karmelitański Ośrodek Powołaniowy w Czernej, a w piątek na misje.
 1. W pierwszą sobotę miesiąca, po Mszy św. o godz. 6.30, odbędzie się zmiana tajemnic Żywego Różańca w kaplicy św. Rafała Kalinowskiego.
 2. Także w najbliższą sobotę, w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, w naszym sanktuarium odbędzie się czuwanie modlitewne. Rozpocznie się apelem maryjnym o godz. 20. W programie konferencja, akatyst do Ducha Świętego, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz różaniec. Całość zwieńczy uroczysta Eucharystia o godz. 24.
 3. Za dwa tygodnie, w Uroczystość Trójcy Świętej mija czas spowiedzi wielkanocnej. Zachęcamy tych którzy jeszcze tego nie uczynili do skorzystania z tego sakramentu Bożego miłosierdzia.
 1. W Liturgii tego tygodnia obchodzimy:

* we wtorek, 31 maja – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny;

* w piątek, 3 czerwca – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy;

* w niedzielę, 5 czerwca – uroczystość Zesłania Ducha Świętego.