VI Niedziela Wielkanocna – 22 V 2022

 1. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
 2. Każdego dnia o godz. 20 zapraszamy na apel maryjny oraz zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.
 3. Serdecznie zapraszamy naszych gości z Ukrainy na Mszę świętą w języku ukraińskim w każdą niedzielę (aż do odwołania) na godz. 14.15.
 4. Wznowił swoją działalność punkt informacyjno-konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę, w godz. od 10 do 13.
 5. Trwa miesiąc maj – czas szczególnie poświęcony Matce Najświętszej. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych – w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie o godz. 17.30.
 6. W najbliższy piątek rozpocznie się w całym Kościele nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Zachęcamy Was do zawierzenia siebie, swoich bliskich oraz całego świata Duchowi Świętemu.
 7. Serdecznie zapraszamy w sobotę 28 maja, w godzinach od 10 do 16 na spotkanie dla rodziców i nauczycieli – w ramach Szkoły modlitwy dla dzieci. Szczegóły na plakacie w naszej gablocie.
 8. Zapraszamy w najbliższą niedzielę 29 maja, w godzinach od 12.30 do 17, na IX Koncert Pieśni Maryjnych i Patriotycznych Chórów i Orkiestr Dętych powiatów krakowskiego, chrzanowskiego i olkuskiego.
 9. Także w przyszła niedzielę Karmelitański Ośrodek Powołaniowy i nasz nowicjat z Czernej organizować będą kiermasz książek nowych i używanych oraz dewocjonaliów. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na organizację Karmelitańskich Dni Młodych, które jak co roku odbędą się w lipcu w Czernej. Bardzo dziękujemy za każdą złożoną ofiarę oraz za modlitwę w intencji powołań do naszej krakowskiej prowincji karmelitów bosych.
 10. Serdecznie zapraszamy w najbliższą niedzielę na godz. 8.30 chłopców wraz z rodzicami, którzy chcieliby rozpocząć swoją służbę przy ołtarzu jako ministranci. Zbiórka rozpocznie się na furcie.
 11. W Liturgii tego tygodnia obchodzimy:

* w środę, 25 maja – wspomnienie św. Marii Magdaleny de Pazzi, karmelitanki;

* w sobotę, 28 maja – wspomnienie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego;

* w najbliższą niedzielę, 29 maja – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.