1. Przez cały miesiąc maj zapraszamy, chociaż w ograniczonym stopniu ze względu na epidemię, do udziału w nabożeństwach majowych, odprawianych w sanktuarium w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie o godz. 17.30.
2. W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Na początku przyszłego tygodnia, w poniedziałek, 18 maja, przypadają 100. urodziny naszego wielkiego rodaka. Mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.
3. W czwartek, 14 maja, w liturgii czcimy Świętego Macieja Apostoła, wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”.
4. W sobotę, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki, stąd zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur, nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele ojców jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie.
5. Na codzienny apel maryjny o godz. 20.00 w okresie letnim, zapraszamy dopiero po ustaniu epidemii.
6. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00. Można uzyskać w nim poradę z zachowaniem przepisów sanitarnych.
7. W kościołach może przebywać zgodnie z rozporządzeniem rządowym jedna osoba na 15 metrów kwadratowych, czyli w naszej świątyni 15 osób rozrzuconych po całej przestrzeni. Dalsze 5 osób w kaplicy św. Rafała, 2 w kaplicy św. Jana i kilka na korytarzu. Na zewnątrz może przebywać więcej osób pamiętając, że należy zachować dystansu 2 metrów. Kapłan przyjdzie tam z komunią, nie potrzeba tłoczyć się wewnątrz. Oczywiście tak w kościele jak i poza nim w wszyscy muszą posiadać maseczki zakrywające usta i nos.
8. W naszej restauracji można zamawiać tak w dni powszednie jak i w niedziele i święta obiady na wynos, również telefonicznie dzwoniąc pod numer 505 898 580, ale z osobistym odbiorem w godzinach 12.00 – 16.00. W bufecie restauracyjnym z kolei można kupić kawę, herbatę, napoje, słodycze i lody, ale spożywać je można poza restauracją na zewnątrz budynku.
9. Sakrament pokuty i pojednania w naszym sanktuarium jest sprawowany codziennie od godz. 6.30 – 18.00 z przerwa w dni powszednie w godzinach: 12.00-15.00, a w niedzielę w godzinach: 14.00-16.00