XI Niedziela Zwykła – 13 VI 2021

1. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.

2. Zapraszamy codziennie o godz. 20.00 na Apel Maryjny i zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.

3. Informujemy, że Biskupi podjęli decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane. Dyspensy zostaną zniesione z dniem 20 czerwca br.

4. Przypominamy, że nadal obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnych: zachowanie dystansu społecznego a wewnątrz sanktuarium zasłanianie ust i nosa.

5. Przez najbliższe niedziele, aż do zniesienia limitów w kościołach, Msze święte o godz. 11.00 i 13.00 (jeśli warunki pogodowe będą na to pozwalać), będą odprawiane przy ołtarzu polowym.

6. Trwa miesiąc czerwiec, poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe – w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej.

7. Informujemy, że przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno-konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

8. Do naszego Zakonu Karmelitańskiego przyjmujemy kandydatów na braci zakonnych i na kapłanów. Jeśli zatem ktoś odczuwa w sercu głos powołania do życia zakonnego, w naszym klasztorze może uzyskać pomoc w jego rozeznaniu.

9. Zapraszamy do odwiedzenia księgarni, restauracji, muzeum karmelitańskiego i misyjnego. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na remont klasztoru oraz formację braci nowicjuszy.

10. Zarząd OSP Czerna oraz wszyscy Druhowie składają podziękowania dla o. Przeora Klasztoru w Czernej oraz wszystkich ofiarodawców za złożone datki. Cała uzbierana kwota zostanie przeznaczona na zakup sprzętu ratowniczego. Bedzie on służył wszystkim mieszkańcom oraz turystom odwiedzającym naszą miejscowość.

11. W tym tygodniu obchodzimy:

  •  w czwartek 17 czerwca, wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika
  •  w sobotę 19 czerwca, wspomnienie św. Romualda, opata