XII Niedziela Zwykła – 20 VI 2021

 1. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
 2. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo szkaplerzne, które rozpocznie się o godz. 16.
 3. Przypominamy, że wczoraj została zniesiona w naszej archidiecezji dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy świętej.
 4. Przypominamy także, że w związku z decyzjami rządu obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnych: zachowanie dystansu społecznego, oraz zasłanianie ust i nosa.

 1. Przez najbliższe niedziele, aż do zniesienia obowiązku noszenia maseczek w kościołach, Msze święte o godz. 11 i 13 (jeśli warunki pogodowe będą na to pozwalać), będą odprawiane przy ołtarzu polowym.

 1. W związku z luzowaniem obostrzeń, dodatkową Mszę świętą o godz. 10 będziemy sprawować jeszcze dzisiaj oraz za tydzień.

 1. Zapraszamy na apel maryjny codziennie o godz. 20.

 1. Trwa miesiąc czerwiec, poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe – w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej.

 1. Pragniemy poinformować, że przy furcie klasztornej wznowił działalność punkt informacyjno-konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10 do 13.

 1. W tym tygodniu, 23 czerwca, będziemy obchodzić Dzień Ojca.

 1. W piątek, 25 czerwca o godz. 8, odprawimy Mszę świętą na zakończenie roku szkolnego Szkoły Podstawowej w Czernej.

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek, 21 czerwca, wspomnienie św. Alojzego Gonzagi;
 • w czwartek, 24 czerwca, uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.