XIII Niedziela Zwykła – 26 VI 2022

  1. Rozpoczęliśmy wakacje. Dobrze wykorzystajmy ten czas na odpoczynek, ale także na pogłębienie życia duchowego przez udział w rekolekcjach, pielgrzymkach oraz bycia ze sobą w rodzinie.
  2. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
  3. Każdego dnia o godz. 20 zapraszamy na apel maryjny oraz zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.
  1. Wznowił swoją działalność punkt informacyjno-konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę, w godz. od 10 do 13.
  1. Zapraszamy dzisiaj, bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11, na „Koncert muzyki dawnej” z czasów św. Jana od Krzyża i św. Teresy od Jezusa. Wykonawcami utworów będą: Julieta Gonzalez-Springer – sopran, kastaniety; Marek Toporowski – wirginał, organy oraz Marek Skrukwa – viola da gamba.
  1. Trwa miesiąc czerwiec. Zapraszamy Was na nabożeństwa czerwcowe poświęcone Sercu Pana Jezusa, w dni powszednie – po Mszy świętej wieczornej o godz. 18, a w niedziele – o godz. 16.30.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi pierwszopiątkowej. W piątek składka będzie przeznaczona na misje karmelitańskie.
  2. Natomiast w pierwszą sobotę miesiąca, po Mszy św. o godz. 6.30, odbędzie się zmiana tajemnic Żywego Różańca w kaplicy św. Rafała Kalinowskiego.
  3. Za tydzień, w niedzielę 3 lipca, bezpośrednio po Mszy świętej o godz. 11, zapraszamy na występ o Miłosierdziu Bożym z Dzienniczka św. s. Faustyny Kowalskiej. Recytacja – Magdalena Markiewicz, aktorka krakowska.
  1. W Liturgii tego tygodnia obchodzimy:

* we wtorek, 28 czerwca – wspomnienie św. Ireneusza;

* w środę, 29 czerwca – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.