XIII Niedziela Zwykła – 27 VI 2021

 1. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
 2. Przypominamy, że została zniesiona w naszej archidiecezji dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy świętej.
 3. Przypominamy także, że w związku z decyzjami rządu obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnych: zachowanie dystansu społecznego, oraz zasłanianie ust i nosa.

 1. Przez najbliższe niedziele, aż do zniesienia obowiązku noszenia maseczek w kościołach, Msze święte o godz. 11 i 13 (jeśli warunki pogodowe będą na to pozwalać), będą odprawiane przy ołtarzu polowym.

 1. W związku z luzowaniem obostrzeń, dodatkową Mszę świętą o godz. 10 będziemy sprawować jeszcze tylko dzisiaj.

 1. Zapraszamy na apel maryjny codziennie o godz. 20.

 1. Trwa miesiąc czerwiec, poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe – w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej.

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne, natomiast składka będzie przeznaczona na Karmelitański Ośrodek Powołaniowy w Czernej. W piątek składka będzie przeznaczona na misje. Natomiast w sobotę zmiana tajemnic Żywego Różańca będzie miała miejsce w kaplicy św. Rafała, po Mszy świętej porannej o godz. 6.30.

 1. Pragniemy poinformować, że przy furcie klasztornej wznowił działalność punkt informacyjno-konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10 do 13.

 1. Zgodnie z prośbą ks. Abpa, po każdej Mszy świętej niedzielnej, będziemy przed kościołem zbierać składkę na pogorzelców w Nowej Białej.

 1. OSP Czerna prowadzi zbiórkę darów dla poszkodowanych z Nowej Białej. W niedzielę w godz. 17-19 i w poniedziałek w godz. 18-20 w budynku OSP można wspomóc akcję przywożąc artykuły chemii gospodarczej, materiały budowlane, nowe ubrania, środki czystości, żywność o długim terminie przydatności. Zebrane rzeczy zostaną zawiezione do poszkodowanych przez OSP Czerna.

 1. Zapraszamy na „Spotkanie w Anielskiej Sprawie” z księdzem Marcello Stanzione, które rozpocznie się w naszym sanktuarium, za tydzień – w niedzielę 4 lipca Mszą Świętą o godz. 11, a bezpośrednio po Mszy świętej konferencja p.t. „Aniołowie w życiu człowieka.” Podczas konferencji będą do nabycia książki ks. Stanzione. Ks. Marcello jest popularyzatorem kultu Aniołów i założycielem włoskiego Rycerstwa Św. Michała Archanioła.

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek, 28 czerwca, wspomnienie św. Ireneusza;
 • we wtorek, 29 czerwca, uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła;
 • w sobotę, 3 lipca, święto Świętego Tomasza, Apostoła.