XIII Niedziela Zwykła – 2 VII 2023

Jezus
 1. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.30 na nabożeństwo nieszporów.
 2. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7.00 do 16.00.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi pierwszopiątkowej. W czwartek składka będzie przeznaczona na Karmelitański Ośrodek Powołaniowy w Czernej, a w piątek na misje.
 4. W nadchodzącym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek – święto św. Tomasza, apostoła, a w piątek – wspomnienie NMP, Matki Łaski Bożej.
 5. Przy furcie klasztornej prowadzi działalność punkt informacyjno-konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godz. od 10 do 13.
 6. Od najbliższego piątku 7 lipca rozpoczniemy w naszym sanktuarium doroczne uroczystości ku czci Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.
  W programie:
  • od 7 do 15 lipca nowenna szkaplerzna, którą będziemy celebrować w dni  powszednie o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 11.00;
  • 15 lipca wigilijne czuwanie modlitewne;
  • 16 lipca uroczystość odpustowa Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel;
  • 22 lipca XXV ogólnopolskie spotkanie Rodziny Szkaplerznej;
  • 23 lipca uroczystość odpustowa św. Eliasza, patrona naszego kościoła.
 7. Za tydzień przed naszym kościołem odbędzie się kiermasz książki i dewocjonaliów organizowany przez Karmelitański Ośrodek Powołaniowy. Całkowity dochód przeznaczony będzie na przygotowanie i przeprowadzenie Karmelitańskich Dni Młodych w Czernej. Spotkanie dla młodych będzie miało miejsce w dniach od 27 do 30 lipca tego roku. Więcej szczegółów na plakatach oraz na stoisku.
 8. Rozpoczęliśmy wakacje. Dobrze wykorzystajmy ten czas na odpoczynek, ale także na pogłębienie życia duchowego przez udział w rekolekcjach, pielgrzymkach oraz bycia ze sobą w rodzinie.
 9. Życzymy Wam, Siostry i Bracia, błogosławionej niedzieli i pełnego pokoju nowego tygodnia.