XIV Niedziela Zwykła – 3 VII 2022

 1. Rozpoczęły się wakacje. Dobrze wykorzystajmy ten czas na odpoczynek, ale także na pogłębienie życia duchowego przez udział w rekolekcjach, pielgrzymkach oraz bycia ze sobą w rodzinie.
 2. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
 3. Każdego dnia o godz. 20 zapraszamy na apel maryjny oraz zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.
 1. Wznowił swoją działalność punkt informacyjno-konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę, w godz. od 10 do 13.
 1. W dzisiejszą niedzielę 3 lipca, bezpośrednio po Mszy świętej o godz. 11, zapraszamy na występ o Miłosierdziu Bożym z Dzienniczka św. s. Faustyny Kowalskiej. Recytacja – Magdalena Markiewicz, aktorka krakowska.
 1. Także dzisiaj o godz. 16.30 zapraszamy na Nieszpory.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W ten dzień składka będzie przeznaczona na Karmelitański Ośrodek Powołaniowy w Czernej.
 1. Od najbliższego czwartku, 7 lipca, zapraszamy na nowennę przed Uroczystością Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, którą będziemy celebrować w dni powszednie o godz. 18, natomiast w niedzielę o godz. 11. Podczas nowenny, w dni powszednie, zasłonięcie Cudownego Obrazu Matki Bożej będzie się odbywało po Mszy świętej wieczornej i modlitwach nowenny.
 1. Hasłem tegorocznych uroczystości lipcowych w Czernej będą słowa „Szkaplerza się trzymajmy i Maryję wzywajmy”.
 2. W najbliższą niedzielę przed naszym kościołem odbędzie się kiermasz książki i dewocjonaliów organizowany przez Karmelitański Ośrodek Powołaniowy. Całkowity dochód przeznaczony będzie na organizację Karmelitańskich Dni Młodych, które w tym roku będą miały miejsce w dniach 28-31 lipca. Równocześnie zapraszamy wszystkich młodych zainteresowanych uczestnictwem w Dniach Młodych do zapisu na stronie kdmczerna.pl.
 1. W Liturgii tego tygodnia obchodzimy:

* w czwartek, 7 lipca – wspomnienie NMP Matki Łaski Bożej.