XIV Niedziela Zwykła – 4 VII 2021

 1. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
 2. Przypominamy, że została zniesiona w naszej archidiecezji dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy świętej.
 3. Przypominamy także, że w związku z decyzjami rządu obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnych: zachowanie dystansu społecznego, oraz zasłanianie ust i nosa.

 1. Przez najbliższe niedziele, aż do zniesienia obowiązku noszenia maseczek w kościołach, Msze święte o godz. 11 i 13 (jeśli warunki pogodowe będą na to pozwalać), będą odprawiane przy ołtarzu polowym.

 1. W związku z luzowaniem obostrzeń, nie będziemy już odprawiać dodatkowej Mszy świętej o godz. 10.

 1. Zapraszamy na apel maryjny codziennie o godz. 20.

 1. Pragniemy poinformować, że przy furcie klasztornej wznowił działalność punkt informacyjno-konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10 do 13.

 1. „Z Maryją na krańce świata” – to tegoroczne hasło uroczystości lipcowych w Czernej. Jest ono związane z obchodzonym jubileuszem 50-lecia naszych misji w Burundi i Rwandzie.

 1. Od najbliższej środy, 7 lipca, zapraszamy na nowennę przed Uroczystością Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, którą będziemy celebrować w dni powszednie o godz. 18, natomiast w niedzielę o godz. 11. Podczas nowenny, w dni powszednie, zasłonięcie Cudownego Obrazu Matki Bożej będzie się odbywało po Mszy świętej wieczornej.

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w środę, 7 lipca, wspomnienie NMP, Matki Łaski Bożej.