XV Niedziela Zwykła – 10 VII 2022

 1. Trwają wakacje. Dobrze wykorzystajmy ten czas na odpoczynek, ale także na pogłębienie życia duchowego przez udział w rekolekcjach, pielgrzymkach oraz bycia ze sobą w rodzinie.
 2. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
 3. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.30 na Nieszpory.
 1. Także dzisiaj o godz. 20 zapraszamy na apel maryjny oraz zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.
 1. W dzisiejszą niedzielę przed naszym kościołem odbywa się kiermasz książki i dewocjonaliów organizowany przez Karmelitański Ośrodek Powołaniowy. Całkowity dochód przeznaczony będzie na organizację Karmelitańskich Dni Młodych, które w tym roku będą miały miejsce w dniach 28-31 lipca. Równocześnie zapraszamy wszystkich młodych zainteresowanych uczestnictwem w Dniach Młodych do zapisu na stronie kdmczerna.pl.
 1. Hasłem tegorocznych uroczystości lipcowych w Czernej będą słowa „Szkaplerza się trzymajmy i Maryję wzywajmy”.
 1. Zapraszamy na nowennę przed Uroczystością Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, którą celebrujemy w dni powszednie o godz. 18, natomiast w niedzielę o godz. 11. Podczas nowenny, w dni powszednie, zasłonięcie Cudownego Obrazu Matki Bożej odbywa się po Mszy świętej wieczornej i modlitwach nowenny.
 1. W piątek wieczorem, 15 lipca, zapraszamy na noc czuwania przed uroczystością Matki Bożej, która rozpocznie się o godz. 20, a zakończy Eucharystią o północy. W programie: konferencja, akatyst, procesja różańcowa (prosimy o zabranie ze sobą świec z okapnikami) oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.
 1. W najbliższą sobotę, 16 lipca, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Msze święte będą odprawiane według porządku niedzielnego, z dodatkową Mszą świętą o godz. 18. Jedynie Msza święta z godz. 13 będzie odprawiona pół godziny później – z racji procesji eucharystycznej. Uroczysta Msza św. polowa z procesją będzie odprawiona o godz. 11. Mszy św. będzie przewodniczył o. Piotr Jackowski, prowincjał Krakowskiej Prowincji Karmelitów Bosych. Msza będzie sprawowana w intencji mieszkańców Czernej – jako dziękczynienie za otrzymane łaski, z prośbą o opiekę Matki Bożej i błogosławieństwo Boże. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Czernej oraz pielgrzymów. Zapraszamy kapłanów, siostry zakonne, służbę liturgiczną, poczty sztandarowe, straż pożarną, orkiestrę, osoby noszące feretrony i baldachim oraz dzieci do sypania kwiatów.
 1. W sobotę, 23 lipca, odbędzie się w naszym sanktuarium XXIV Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej. A w niedzielę, 24 lipca, uroczystość odpustowa św. Eliasza, patrona naszego kościoła. Bardziej szczegółowe informacje zostaną podane za tydzień w ogłoszeniach duszpasterskich.
 2. Od 7 do 11 sierpnia odbędzie się piesza pielgrzymka krakowska na Jasną Górę. Organizowana jest dekanalna grupa, która wyruszy z Krzeszowic. Zapisy będą trwały w parafii św. Jana Pawła II w Krzeszowicach w niedzielę 31 lipca po każdej Mszy Świętej (7:30, 9:00, 11:00, 17:00) oraz od 1 do 6 sierpnia po wieczornej Mszy Świętej (18:00). Serdecznie zapraszamy!
 1. W Liturgii tego tygodnia obchodzimy:

* w poniedziałek, 11 lipca – święto św. Benedykta, patrona Europy;

* we wtorek, 12 lipca – wspomnienie świętych Ludwika i Marii Zelii Guerin, rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus;

* w środę, 13 lipca – wspomnienie św. Teresy od Jezusa z los Andes;

* w piątek, 15 lipca – wspomnienie św. Bonawentury;

* w sobotę, 16 lipca – uroczystość Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.