XV Niedziela Zwykła – 11 VII 2021

 1. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
 2. Przypominamy, że została zniesiona w naszej archidiecezji dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy świętej.
 3. Przypominamy także, że w związku z decyzjami rządu obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnych: zachowanie dystansu społecznego, oraz zasłanianie ust i nosa.

 1. Przez najbliższe niedziele, aż do zniesienia obowiązku noszenia maseczek w kościołach, Msze święte o godz. 11 i 13 (jeśli warunki pogodowe będą na to pozwalać), będą odprawiane przy ołtarzu polowym. W związku z luzowaniem obostrzeń, nie będziemy już odprawiać dodatkowej Mszy świętej o godz. 10.

 1. Pragniemy poinformować, że przy furcie klasztornej wznowił działalność punkt informacyjno-konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w  każdą niedzielę w godzinach od 10 do 13.

 1. W dniu dzisiejszym Karmelitański Ośrodek Powołaniowy organizuje kiermasz, z którego dochód będzie przeznaczony na cele powołaniowe oraz organizację Spotkania Młodzieży, które odbędzie się w Czernej w dniach od 22 do 25 lipca.

 1. „Z Maryją na krańce świata” – to tegoroczne hasło uroczystości lipcowych w Czernej. Jest ono związane z obchodzonym jubileuszem 50-lecia naszych misji w Burundi i Rwandzie.

 1. Zapraszamy na nowennę przed Uroczystością Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, którą celebrujemy w dni powszednie o godz. 18. Podczas nowenny zasłonięcie Cudownego Obrazu Matki Bożej odbywa się po Mszy świętej wieczornej.

 1. W czwartek wieczorem, 15 lipca, zapraszamy na noc czuwania przed uroczystością Matki Bożej, która rozpocznie się o godz. 20, a zakończy Eucharystią o północy.

 1. W najbliższy piątek, 16 lipca, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Msze święte będą odprawiane według porządku niedzielnego, z dodatkową Mszą świętą o godz. 18. Jedynie Msza święta z godz. 13 będzie odprawiona pół godziny później – z racji procesji eucharystycznej. Uroczysta Msza św. polowa z procesją będzie odprawiona o godz. 11. Mszy św. będzie przewodniczył o. Piotr Karauda, przeor klasztoru w Krakowie-Prądniku Białym i sekretarz naszej Prowincji. Msza będzie sprawowana w intencji mieszkańców Czernej – jako dziękczynienie za otrzymane łaski, z prośbą o opiekę Matki Bożej i błogosławieństwo Boże. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Czernej oraz pielgrzymów.

 1. W sobotę, 17 lipca, odbędzie się w naszym sanktuarium XXIII Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej. Uroczystej Mszy św. o godz. 11 będzie przewodniczył JE ks. bp Jerzy Mazur, ordynariusz diecezji ełckiej, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. misji. O godz. 14 będzie miało miejsce uroczyste przyjęcie do Szkaplerza Św. dla tych, którzy go jeszcze nie przyjęli, natomiast o godz. 14.30 nabożeństwo eucharystyczne. Już dzisiaj składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy włączą się w organizację i uświetnienie tej uroczystości.

 1. Za tydzień, w niedzielę 18 lipca, będziemy obchodzić uroczystość odpustową św. proroka Eliasza, patrona naszego kościoła. Uroczysta Msza święta o godz. 11 będzie sprawowana w intencji zmarłych mieszkańców Czernej.

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek, 12 lipca, wspomnienie świętych Ludwika i Zelii Martin, rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus;
 • we wtorek, 13 lipca, wspomnienie św. Teresy od Jezusa z Los Andes OCD;
 • w czwartek, 15 lipca, wspomnienie św. Bonawentury;
 • w piątek, 16 lipca, uroczystość Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel;
 • w sobotę, 17 lipca,, wspomnienie bł. Teresy od św. Augustyna i Towarzyszek, męczennic rewolucji francuskiej, OCD.