XV Niedziela Zwykła – 12 VII 2020

1. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.30 na Nieszpory.

2. Przeżywamy nowennę przed Uroczystością MB Szkaplerznej. Zapraszamy na Mszę św. połączoną z modlitwami kolejnego dnia nowenny, w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 11.00. Podczas nowenny zasłonięcie obrazu Matki Bożej po Mszy św. wieczornej.

3. Zapraszamy ze środy na czwartek na noc czuwania przed Uroczystością NMP z Góry Karmel. Rozpoczęcie wspólnej modlitwy o godz. 21.00 apelem i procesją różańcową. Na procesję prosimy przynieść świece. Szczegółowy program jest zamieszczony na plakatach. Zakończenie o godz. 2.00.

4. We czwartek 16 lipca – UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ Z GÓRY KARMEL. Msze św. będą odprawiane jak w niedziele, z dodatkowa Mszą św. o godz. 18.00. Msza z godz. 13.00 będzie odprawiona pół godziny później – o 13.30 z racji procesji. Po każdej Mszy św. będzie można przyjąć Szkaplerz Święty oraz poświęcić dewocjonalia. Uroczysta Msza św. z procesją eucharystyczną pod przewodnictwem o Tadeusza Florka naszego prowincjała będzie odprawiona o godz. 11.00 Ta Msza św. będzie sprawowana w intencji mieszkańców Czernej – jako dziękczynienie za otrzymane łaski z prośbą o opiekę Matki Bożej i błogosławieństwo Boże. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Czernej oraz pielgrzymów. Zapraszamy kapłanów, siostry zakonne, służbę liturgiczną, poczty sztandarowe, straż pożarną, orkiestrę, osoby noszące feretrony i baldachim oraz dzieci do sypania kwiatów. Zachowajmy reżim epidemiczny i nośmy maseczki na twarzy.

5. W sobotę, 18 lipca, odbędzie się w naszym sanktuarium XXII Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej. Rozpocznie się o godz. 9.00. Z kolei o godz. 10.00 konferencja maryjna. Uroczysta Msza św. o godz. 11.00. O godz. 14.30 będzie uroczyste nałożenie Szkaplerza dla tych, którzy jeszcze go nie przyjęli, a następnie nabożeństwo eucharystyczne. Zwracamy się o pomoc do mieszkańców Czernej, straży pożarnej, policji, służby medycznej, Świeckiego Karmelu i tych wszystkich, którzy w minionych Ogólnopolskich Spotkaniach służyli swoją pomocą. Już dziś składamy Wam serdeczne Bóg zapłać.

6. W niedzielę, 19 lipca – uroczystość odpustowa św. Eliasza, proroka, patrona naszego kościoła. Mszę św. odpustowa o godz. 11.00. Będzie ona sprawowana w intencji zmarłych mieszkańców Czernej. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tych uroczystościach. Szczegóły programu są zamieszczone na plakatach. W ten dzień po każdej Mszy św. poświęcenie samochodów.

7. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

8. Dzisiaj przed kościołem są zbierane ofiary na ciężko chorą na neuroblastomę IV (rodzaj nowotworu) dwuletnią Hanię Zajegę z Ostrężnicy.

9. Prosimy o przestrzeganie reżimu sanitarnego tzn. obowiązkowego zasłanianie ust i nosa i jeśli to możliwe utrzymywanie dystansu 2 m.