XIX Niedziela Zwykła – 9 VIII 2020

1. Przeżywamy wakacje, czas radosnego odpoczynku, wyjazdów i odwiedzin. Wszystkim przypominamy o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii.

2. W każdą niedzielę o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, którą odmawiamy w kaplicy św. Jana od Krzyża.

3. Dzisiaj nie ma nabożeństwa o godz. 16.30.

4. Przeżywamy miesiąc sierpień i zachęcamy, aby przez modlitwę, przykład życia  i oddziaływanie apostolskie cały sierpień był w naszej Ojczyźnie miesiącem dobrowolnej trzeźwości.

5. W sobotę 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Porządek Mszy Świętych jak w niedzielę. Podczas każdej Mszy Św. odbędzie się błogosławieństwo ziół i kwiatów.

6. Zachęcamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7.00 do 16.00.

7. Zapraszamy codziennie o godz. 20.00 na Apel Maryjny i  zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.

8. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno-konsultacyjny dla osób z problemami uzależnień. Czynny jest w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

9. Przypominamy, że nadal obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnych: zachowanie dystansu społecznego (1,5m), a wewnątrz sanktuarium i kaplic, zasłanianie ust i nosa.

10. W gorące dni lata zadbajmy o godny strój uczestnicząc we Mszy św. lub zwiedzając kościoły.


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

10 sierpnia – św. Wawrzyniec, diakon i męczennik

11 sierpnia – św. Klara

14 sierpnia – św. Maksymilian Maria Kolbe