XX Niedziela Zwykła – 16 VIII 2020

1. Przeżywamy wakacje, czas radosnego odpoczynku, wyjazdów i odwiedzin. Wszystkim przypominamy o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii.

2. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo szkaplerzne o godz. 16.00.

3. Zapraszamy codziennie o godz. 20.00 na Apel Maryjny i  zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.

4. Do naszego Zakonu Karmelitańskiego przyjmujemy kandydatów na braci zakonnych i na kapłanów. Jeśli zatem ktoś odczuwa w sercu głos powołania do życia zakonnego, w naszym klasztorze może uzyskać pomoc w jego rozeznaniu.

5. Dziś odbywa się kiermasz książki i dewocjonaliów organizowany przez Karmelitański Ośrodek Powołaniowy. Całkowity dochód przeznaczony będzie na organizację Karmelitańskich Dni Młodych. Zwracamy szczególną uwagę na ikonę Matki Bożej Czerneńskiej, która została ręcznie wykonana przez braci nowicjuszy oraz na różańce ręcznie plecione oraz książkę „Czas Maryi” czyli biblijny komentarz do Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP.

6. Przypominamy, że nadal obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnych: zachowanie dystansu społecznego (1,5m), a wewnątrz sanktuarium i kaplic, zasłanianie ust i nosa.

7. W gorące dni lata zadbajmy o godny strój uczestnicząc we Mszy św. lub zwiedzając kościoły.

8. W Liturgii tego tygodnia wspominamy:

  • 17 sierpnia – św. Jacka, prezbitera
  • 20 sierpnia – św. Bernarda, opata i doktora kościoła
  • 21 sierpnia – św. Piusa X, papieża
  • 22 sierpnia – Najświętszej Marii Panny Królowej