XVIII Niedziela Zwykła – 2 VIII 2020

1. Przeżywamy wakacje, czas radosnego odpoczynku, wyjazdów i odwiedzin. Wszystkim przypominamy o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii.

2. Dzisiaj nie ma nabożeństwa o godz. 16.30.

3. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień i zachęcamy, aby przez modlitwę, przykład życia i oddziaływanie apostolskie cały sierpień był w naszej Ojczyźnie miesiącem dobrowolnej trzeźwości.

4. W czwartek 6 sierpnia przypada święto Przemienienia Pańskiego.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.

6. Zachęcamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7.00 do 16.00.

7. Zapraszamy codziennie o godz. 20.00 na Apel Maryjny i zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.

8. Informujemy, że obradująca X Kapituła Krakowskiej Prowincji Karmelitów Bosych w Wadowicach wybrała nowego przeora klasztoru. Został nim o. Paweł Hańczak, dotychczasowy podprzeor klasztoru w Krakowie.

9. Zapraszamy do odwiedzenia księgarni, restauracji, muzeum klasztornego i misyjnego. Całkowity dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na remont klasztoru oraz formację braci nowicjuszy; zachęcamy także do wynajmowania noclegów w Domu Pielgrzyma – wszystko według obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

10. Przypominamy, że nadal obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnych: zachowanie dystansu społecznego (1,5m), a wewnątrz sanktuarium i kaplic, zasłanianie ust i nosa.

11. W gorące dni lata zadbajmy o godny strój uczestnicząc we Mszy św. lub zwiedzając kościoły.


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 4 sierpnia – św. Jan Maria Vianney
  • 8 sierpnia – św. Dominik