XVI Niedziela Zwykła – 17 VII 2022

 1. Trwają wakacje. Dobrze wykorzystajmy ten czas na odpoczynek, ale także na pogłębienie życia duchowego przez udział w rekolekcjach, pielgrzymkach oraz bycia ze sobą w rodzinie.
 2. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
 3. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.00 na nabożeństwo szkaplerzne.
 1. Każdego dnia o godz. 20 zapraszamy na apel maryjny oraz zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.
 1. W najbliższy piątek, 22 lipca, zapraszamy do naszego sanktuarium na godzinę 14 na koncert „Śpiewanie bez granic”. W programie najpiękniejsze dzieła muzyki sakralnej.
 1. Hasłem tegorocznych uroczystości lipcowych w Czernej są słowa „Szkaplerza się trzymajmy i Maryję wzywajmy”.
 1. W najbliższą sobotę, 23 lipca, odbędzie się w naszym sanktuarium XXIV Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej. Uroczystej Mszy św. o godz. 11 będzie przewodniczył JE ks. bp Robert Chrząszcz. O godz. 14 będzie miało miejsce uroczyste przyjęcie do Szkaplerza Św. dla tych, którzy go jeszcze nie przyjęli, natomiast o godz. 14.30 nabożeństwo eucharystyczne. Już dzisiaj składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy włączą się w organizację i uświetnienie tej uroczystości.
 1. Za tydzień, w niedzielę 24 lipca, będziemy obchodzić uroczystość odpustową św. proroka Eliasza, patrona naszego kościoła. Uroczysta Msza święta o godz. 11 będzie sprawowana w intencji zmarłych mieszkańców Czernej.
 2. Także za tydzień, w przeddzień wspomnienia św. Krzysztofa, będziemy święcić pojazdy, bezpośrednio po Mszach świętych.
 1. Natomiast na godzinę 15 zapraszamy wszystkich motocyklistów na uroczystą Mszę świętą.
 2. „Bosko uzbrojeni” – to hasło tegorocznych Karmelitańskich Dni Młodych. Zapraszamy wszystkich młodych (do 35 roku życia) w podróż po życiu Maryi, króla Dawida, świętych karmelu oraz po ścieżkach naszego życia. W dniach od 28 do 31 lipca w Czernej będziemy we wspólnocie młodych odkrywać, w jaką duchową zbroję możemy się oblec, aby zwyciężać jak Maryja i jak król Dawid. Zapraszamy na stronę kdmczerna.pl.
 3. Od 7 do 11 sierpnia odbędzie się piesza pielgrzymka krakowska na Jasną Górę. Organizowana jest dekanalna grupa, która wyruszy z Krzeszowic. Zapisy będą trwały w parafii św. Jana Pawła II w Krzeszowicach w niedzielę 31 lipca po każdej Mszy Świętej (7:30, 9:00, 11:00, 17:00) oraz od 1 do 6 sierpnia po wieczornej Mszy Świętej (18:00). Serdecznie zapraszamy!
 1. W Liturgii tego tygodnia obchodzimy:

* w środę, 20 lipca – uroczystość liturgiczna św. Eliasza, proroka, patrona naszego kościoła;

* w piątek, 22 lipca – święto św. Marii Magdaleny;

* w sobotę, 23 lipca – święto św. Brygidy, patronki Europy.