XVI Niedziela Zwykła – 19 VII 2020

1. Dzisiaj przypada Uroczystość św. Eliasza – proroka, patrona naszego kościoła. W naszej świątyni można dzisiaj uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, komunia św., modlitwa według intencji Ojca św. oraz brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu). Po Mszy św. obędzie się procesja eucharystyczna. Po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów z okazji zbliżającego się święta św. Krzysztofa.

2. Kończąc doroczne uroczystości ku czci Matki Bożej Szkaplerznej wyrażamy serdeczną wdzięczność mieszkańcom Czernej i pielgrzymom za liczny udział we wspólnej modlitwie oraz za wszelką pomoc w przygotowaniu i przebiegu uroczystości. Dziękujemy czernianom za Dar Serca i wszystkim, którzy zbierali ofiary. Za wykonane prace porządkowe i organizacyjne, za przygotowane posiłki dla uczestników nocy czuwania i Ogólnopolskiego Spotkania Rodziny Szkaplerznej, które odbyło się w dniu wczorajszym. Dziękujemy Diakoni Muzycznej, Siostrom Karmelitankom Dzieciątka Jezus, Świeckiemu Karmelowi, Bractwu Szkaplerznemu, Instytutowi Elianum, Orkiestrze, służbie liturgicznej, wszystkim noszącym w procesjach feretrony i baldachim. Wyrażamy naszą wdzięczność Straży Pożarnej oraz tym, którzy wspierali nas modlitwą, ofiarą, pracą i obecnością. Paniom zaangażowanym w dystrybucję posiłku i napojów. Niech Matka Boża Szkaplerzna otacza wszystkich płaszczem swojej macierzyńskiej opieki, a św. Eliasz wyprasza dla Waszych Rodzin potrzebne łaski.

3. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.30 na nieszpory.

4. W tym tygodniu patronują nam:

  • we środę 22 VII – św. Maria Magdalena,
  • we czwartek 23 VII przypada święto św. Brygidy, patronki Europy.
  • w piątek 24 VII wspominamy św. Kingę.
  • w sobotę, 25 VII, obchodzimy święto Jakuba Apostoła.

5. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

6. W dniach od 23 do 26 lipca będą odbywać się rekolekcje dla młodzieży w ramach corocznych Karmelitańskich Dni Młodych. Msza św. wieczorna w czwartek będzie wyjątkowo sprawowana o godzinie 17. W piątek i w sobotę zaś Msze o godz. 7.15 sprawowane będą w kaplicy św. Rafała. W tych dniach, czyli od czwartku do soboty nie będzie wieczornego apelu z zasłonięciem obrazu MB Czerneńskiej. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji młodych na ten czas. Można też wesprzeć tą inicjatywę kupując w naszej księgarni produkty, z których dochód przeznaczony jest w całości na organizację Dni Młodych. Wśród tych produktów są książki autorstwa o. Jakuba Przybylskiego i o. Marcina Fizia.