XVII Niedziela Zwykła – 26 VII 2020

1. Przeżywamy wakacje, czas radosnego odpoczynku, wyjazdów i odwiedzin. Wszystkim przypominamy o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii.

2. Dzisiaj nie ma nabożeństwa o godz. 16.30.

3. 1 sierpnia przypada pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 6.30 w kaplicy św. Rafała odbędzie się zmiana tajemnic Żywego Różańca.

4. Sakrament pokuty i pojednania jest sprawowany codziennie od godz. 30 do 18.00 z przerwą w niedziele od 14.00 do 16.00, a w dni powszednie z przerwą od 12.00 do 15.00.

5. Zapraszamy codziennie o godz. 20.00 na Apel Maryjny i zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.

6. Informujemy, że obradująca X Kapituła Krakowskiej Prowincji Karmelitów Bosych w Wadowicach wybrała nowego Prowincjała. Został nim o. Piotr Jackowski, dotychczasowy przeor klasztoru w Lublinie.

7. Zapraszamy do odwiedzenia księgarni, restauracji, muzeum klasztornego i misyjnego. Całkowity dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na remont klasztoru oraz formację braci nowicjuszy; zachęcamy także do wynajmowania noclegów w Domu Pielgrzyma – wszystko według obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

8. Przypominamy, że nadal obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnych: zachowanie dystansu społecznego (1,5m), a wewnątrz sanktuarium i kaplic, zasłanianie ust i nosa.


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 29 lipca – św. Marta
  • 31 lipca – św. Ignacy Loyola
  • 1 sierpnia – św. Alfons Liguori, biskup i Doktor Kościoła.