XXI Niedziela Zwykła – 23 VIII 2020

1. Dzisiaj nie ma nabożeństwa o godz. 16.30.

2. Zapraszamy codziennie o godz. 20.00 na Apel Maryjny i  zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.

3. Do naszego Zakonu Karmelitańskiego przyjmujemy kandydatów na braci zakonnych i na kapłanów. Jeśli zatem ktoś odczuwa w sercu głos powołania do życia zakonnego, w naszym klasztorze może uzyskać pomoc w jego rozeznaniu.

4. Zapraszamy do odwiedzenia księgarni, restauracji, muzeum klasztornego i misyjnego. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na remont klasztoru oraz formację braci postulantów, nowicjuszy, kleryków i juniorystów; zachęcamy także do wynajmowania noclegów w Domu Pielgrzyma – wszystko według obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

5. Jutro, 24 sierpnia przypada kolejna, 76 rocznica męczeńskiej śmierci Sł. B. Br. Franciszka Powiertowskiego, którego relikwie znajdują się w kaplicy św. Jana od Krzyża. Zachęcamy do modlitwy za wstawiennictwem Sługi Bożego. O wszelkich łaskach uzyskanych za wstawiennictwem Br. Franciszka prosimy powiadamiać na furcie klasztornej.

6. W piątek, 28 sierpnia, przypada rocznica męczeńskiej śmierci Bł. O. Alfonsa Marii Mazurka, przeora czerneńskiego klasztoru, beatyfikowanego w 1999 r. przez św. Jana Pawła II.

7. Przypominamy, że nadal obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnych: zachowanie dystansu społecznego (1,5m), a wewnątrz sanktuarium i kaplic, zasłanianie ust i nosa.

8. W gorące dni lata zadbajmy o godny strój uczestnicząc we Mszy św. lub zwiedzając kościoły.

9. W imieniu animatorów trzeźwości z Krzeszowic zapraszamy, na dzień 4 września, do wspólnej modlitwy w naszym sanktuarium w intencji osób uzależnionych od alkoholu lub innych używek. W programie Msza święta o godz. 17.00, a następnie o 17.45 Droga Krzyżowa ze świadectwami na górze klasztornej.


W Liturgii tego tygodnia wspominamy:

  • 24 sierpnia – św. Bartłomieja, apostoła
  • 25 sierpnia – św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego, karmelitanki bosej kanonizowanej przez papieża Franciszka
  • 26 sierpnia – Najświętszej Marii Panny Częstochowskiej
  • 27 sierpnia – św. Moniki
  • 28 sierpnia – św. Augustyna, biskupa i doktora kościoła
  • 29 sierpnia – męczeństwo św. Jana Chrzciciela