XXIX Niedziela Zwykła – 16 X 2022

 1. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
 2. Serdecznie zapraszamy w dzisiejszą III niedzielę miesiąca, na nabożeństwo szkaplerzno-różańcowe. Rozpoczęcie o godz. 16.00.
 3. Dzisiaj przypada kolejna rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową oraz „XXII Dzień papieski”. Przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II módlmy się o Bożę opiekę dla całej naszej ojczyzny. Przy wyjściu z kościoła znajduje się skarbonka, gdzie będzie można złożyć ofiarę na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Fundacja wspiera uzdolnioną i uboższą młodzież.
 4. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci, na Różaniec Święty, który w naszym kościele ma miejsce przez cały październik w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 16.30, bezpośrednio przed wieczorną Mszą świętą. Tym, którym obowiązki nie pozwolą przyjść do kościoła, zachęcamy do modlitwy różańcowej w domu.
 5. Apel maryjny w miesiącu październiku ma miejsce po wieczornej Mszy świętej.
 6. Zbliża się listopad – miesiąc poświęcony wszystkim zmarłym. Na furcie klasztornej można składać kartki wypominkowe z imionami zmarłych. W ich intencji przez cały miesiąc będą ofiarowane Msze święte oraz modlitwa różańcowa.
 7. Przy naszym sanktuarium prowadzi swoją działalność punkt informacyjno-konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę, w godz. od 10 do 13.
 1. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Medjugorje w dniach od 5 do 12 listopada. Szacowany koszt to 430 zł oraz 250 Euro. Szczegółowe informacje są zamieszczone w gablocie.
 1. Przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z remontem klasztoru oraz drogi dojazdowej, który będzie jeszcze trwał w październiku i listopadzie. Dziękujemy władzom państwowym, wojewódzkim i samorządowym za różnorodne dotacje, a zwłaszcza Wam drodzy przyjaciele i dobroczyńcy naszego sanktuarium.
 2. Z radością pragniemy poinformować, że 11 listopada o godz. 10 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, podczas Mszy świętej z udziałem najwyższych przedstawicieli państwa, na czele z prezydentem RP, nastąpi uroczyste wprowadzenie relikwii św. Rafała Kalinowskiego.
 1. W Liturgii tego tygodnia obchodzimy:

* w poniedziałek, 17 października – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego;

* we wtorek, 18 października – święto św. Łukasza, ewangelisty;

* w czwartek, 20 października – uroczystość św. Jana Kantego, głównego patrona archidiecezji krakowskiej;

* w sobotę, 22 października – wspomnienie św. Jana Pawła II.